Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 100 Tane Çeyrek Altından Daha Değerli!

Bitcoin yükselmeye bahane ararken, 100 çeyrek altından daha değerli hale geldi. İşte bitcoin ile ilgili son gelişmeler…
Bitcoin 100 Tane Çeyrek Altından Daha Değerli!

Bitcoin durmadan yükselerek değerine değer katmaya devam ediyor. En son dünyanın en büyük türev işlemler borsası işletmecisi olan CME Group tarafından gelen haberle yükselişe geçti. Zaten yükselmek için bahane arayan bitcoin, artık 100 adet çeyrek altından daha değerli! 7250 doların üstünde seyreden bitcoin, yükselişini hangi seviyelere kadar taşıyacak merak ediliyor.

Bitcoin birkaç günlük yükselişi ile 7250 doların üzerini gördü. Bu yükselişle neredeyse 1 bitcoin 30 bin lira oldu.

Bitcoin 7250 Doların Üstünde

Bu yazı yazıldığı sırada güncel bitcoin fiyatının dolar karşılığı 7300 USD, Türk lirası karşılığı ise 28 bin 268,62 TL. Bu yükselişler, yatırım yapanların köşeyi dönmesine neden olurken, yapmayanları son derece üzdü.

Önce opsiyon daha sonra da vadeli işlem sözleşmesi olarak bitcoinin kullanılacak olması, sanal paranın geleceği için olumlu karşılandı.

Vadeli İşlem Haberi Güven Verdi

Türev araçlarda gelecek risklerinin kontrol edilebilir olması, güvensiz olduğu düşünülen bitcoin için adeta yeşil ışık yaktı. Bu sayede de yükselişi desteklenmiş oldu.

Güne % 9,7 oranında artışla başlayan bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini 7 bin 445 dolara taşıdı.

Tüm Zamanların Rekoru 7445 Dolar

Türk lirası karşılığı ve güncel fiyatlar üzerinden hesap yapıldığı zaman bitcoin, 100 çeyrek altından daha değerli durumda. Çeyrek altın 258,64 liradan alıcı bulurken, 1 bitcoin 28.277,56 lira seviyesinde. Yani 1 bitcoin ile yaklaşık 110 çeyrek altın alabilirsiniz. Ayrıca 180 gram altın almanız da mümkün!

Bitcoinin değerinin 10 bin dolarlara çıkacağını düşünenler, sanırım yanılmıyorlar ve bu gidişle yakın zamanda bunu göreceğiz.

Bitcoin 10 Bin Dolara Yaklaşıyor

Bitcoinin 4 bin dolardan 5 bin dolara yükselmesi 15 gün aldı. 5 binden 6 bine ise sadece 8 günde çıktı. 6 binden 7 bine yükseliş ise 13 günde gerçekleşti. Bu yükselişin devam etmesiyle birkaç aya 10 bin dolar seviyelerinin görülmesi sizce de muhtemel gözükmüyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum