Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul’a Asya – ABD Yansıması ve TUPRS, PGSUS ile AKGRT Gelişmeleri

Borsa İstanbul'un değer kaybettiği günlerde şirket gelişmeleri ve hisse senedi yansımaları şöyle;
Borsa İstanbul’a Asya – ABD Yansıması ve TUPRS, PGSUS ile AKGRT Gelişmeleri
Son Güncelleme: 
Yorum

Yurt içi piyasalarda bugün Avrupa, ABD ve Asya piyasalarında görülen yukarı yönlü hareketin ve ABD Çin ateşkes sürecine dair beklentilerin iyileşmesinin kaynak görüldüğü yatayda bir grafik hakim. Borsa İstanbul Aralık ayının kinci haftasındaki işlemlerde geri çekilmesini sürdürürken tahvil ve TL tarafında gözlemlenen satışlar da piyasayı olumsuz etkilemiş görünüyor.

BIST 100’e Günlük Bakış

Borsa İstanbul 100 Endeksine Teknik BakışBIST 100 endeksi dün 91.800 seviyesinde desteğinden kapatmıştı ve bugün (12 Aralık 2018) gelen tepki alışları ile günlük bazda tepe noktasını 92.326,51 seviyesinde kaydederken kazanımların bir kısmını iade etti ve yatayda belirsiz hareketlerle işlemlerine devam ediyor. Diğer tarafta yatırımcıların doların TL karşısında gösterdiği primlenme kaynaklı hisse senedi piyasalarında temkinli hareket ettiği görülmekte.

Endeksi hafta ortası işlem gününde 92.000 seviyesinde beliren pivotu ve olası destek noktalarında 91.37090.950 ile olası direnç noktalarını 92.47093.150 bölgelerinde takip edebiliriz.

AKGRT Kasım Prim Üretimi

AKRT Kasım Prim Üretiminde Artış GözlemlendiYurt içi şirket gelişmelerine baktığımızda Aksigorta Kasım ayı prim üretim sonuçlarını duyurdu. Açıklamaya göre şirket Kasım ayında 290 milyon TL üretim yaparak geçen senenin aynı ayına göre primlerini %9.0 arttırdı. Şirketin 2018 toplam prim üretimi ise yıllık olarak %34.0 artarak 2.993 milyar TL düzeyine tırmandı.

AKGRT bugün değer kazanan hisse senetleri arasında gözlemlenirken ilk seansta anlık %0.83 değerlenme ile 3,63 TL/P’den işlem görüyor.

TUPRS 1 Milyar TL İhraç Başvurusu ve PGSUS Kasım Ayı Yolcu Verileri

TUPRS İhraç Başvurusu ve PGSUS Yolcu VerileriTUPRS 1 yıllık dönem içerisinde ve 1 milyar TL tutarı aşmayacak şekilde 5 yıl vadeye kadar (farklı vadelerde) Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, bir veya birden çok seferde, tahvil ve finansman bonosu ihracı için SPK’ya başvuru yaptı.

TUPRS bugün değer kaybeden tarafta yer alırken günlük bazda düşük seviyesini 120.50 TL/P’de kaydetti ve yatırımcı tarafında gelişme hafif bir tepki alışı olarak değerlendirildi. Hissenin aylık baz tepe noktasında 129,80 TL/P gözlemlenmişti.

Pegasus Havayolları’nın Kasım ayında toplam yolcu sayısı %3.7 düşüş ile 2.20 milyona geriledi. Kasım ayında dış hat yolcu trafiği %8.7 artarken, iç hat yolcu trafiği %10.3 düştü. Gelişme PGSUS‘ta olumsuz bir reaksiyon gösterdi ve hisse endeksin açılışından bu yana aşağı yönde hareket ediyor. Anlık görünümü %2.40 seviyesinde negatif bölgede olan kağıt 23,62 TL/P’den işlemlerine devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu