Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Coin Piyasa Değeri ile 50 Milyar Doları Geçti

BNB dünyanın en büyük 3. kripto para birimi olarak yükselişini sürdürüyor.
Binance Coin Piyasa Değeri ile 50 Milyar Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Binance Coin (BNB), son bir haftada yaklaşık %25 artmasının ardından 50 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan dünyadaki üçüncü dijital para birimi oldu. Yazım tarihi itibarıyla BNB, 53 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile 360 dolara yakın seviyede işlem görüyor.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre Binance Coin, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra dünyanın en değerli 3. dijital para birimi konumunda. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın coini BNB, son 13 haftada yaklaşık %800 artış yaşadı ve önemli oranda değer kazandı.

BNB Hızla Değerleniyor

BNB Hızla Değerleniyor
Kaynak: CoinMarketCap

Binance Coin, 2017 yılında dijital borsa Binance tarafından oluşturuldu ve piyasaya sürüldü. Dünya çapında birçok kripto kuruluşu BNB’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. BNB, bu yıla yaklaşık 37 dolar seviyesinde başlamıştı.

Binance Coin fiyatındaki son artış nedeniyle kripto balinaları dijital para birimini büyük miktarlarda hareket ettirmeye başladı. Blockchain ve kripto analiz platformu Whale Alert, bugün Binance’dan FTX’e 16.500 BNB transferini içeren 5,7 milyon dolar değerinde bir işlem bildirdi.

BNB 30 Günde Yüzde 50 Arttı

BNB 30 Günde Yüzde 50 Arttı
Kaynak: piyasa.paratic.com

Kripto para ilk 5 arasında en iyi performans gösteren dijital para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. BNB şu anda son 30 günde %50’den fazla arttı. Kripto para geçtiğimiz ay boyunca Polkadot ve Ethereum’dan daha iyi bir performans ortaya koydu.

Dünyanın en iyi 5 dijital para birimi arasında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tether ve Polkadot yer alıyor. Tether’in şu anki piyasa değeri 42 milyar dolar civarında ve onu Polkadot (DOT) 39 milyar dolarla takip ediyor. Bitcoin, toplam değeri yaklaşık 1,1 trilyon dolar olan piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri, bu yılın başında 750 milyar seviyesinde iken, 1.92 trilyon dolara kadar yükselmiş durumda. Binance Research tarafından yayınlanan son rapora göre, küresel kripto kullanıcılarının yaklaşık %60’ı dijital varlıklarını saklamak için borsaları tercih ediyor.

Araştırma kullanıcıların %52’sinin kriptoyu bir gelir kaynağı olarak gördüğünü ve %55’inin uzun vadeli bir yatırım stratejisinin parçası olarak dijital varlıklara sahip olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu