Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Beşiktaş’a Vadesi Geçmiş Borçları için 30 Haziran’a Kadar Zaman Verildi

Beşiktaş'ın UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu tarafından tebliğe edilen karar göre vadesi geçmiş borçlarını ödemesi için 30 Haziran 2021tarihine kadar zaman tanındı.
Beşiktaş’a Vadesi Geçmiş Borçları için 30 Haziran’a Kadar Zaman Verildi

Beşiktaş’ın vadesi geçmiş borçlarıyla ilgili UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu – Yargı Komisyonu tarafından tebliğ kararı açıklandı. Beşiktaş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle borçların ödenmesi için hukuki sürecin devam ettiği öğrenildi.

Beşiktaş KAP bildiriminde, “Şirketimizin UEFA Financial Fair Play Regülasyonunun vadesi geçmiş borçlara ilişkin hükümlerini ilgili süreler içinde yerine getirmediği, bu sebeple de 2021/2022 UEFA gelirlerimizin 15%’ine el konulacağını, ancak 30.09.2020 itibariyle tespit edilmiş olan vadesi geçmiş borçlarımızı 30.06.2021 tarihine kadar ortadan kaldırdığımız durumda ilgili yaptırımın uygulanmayacağı bildirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Buna karşın Beşiktaş, anılan borçların kararda ifade edildiği gibi vadesi geçmiş borç olmadığı iddiasıyla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini de belirtti. Ayrıca kararın henüz kesinleşmediğini ve CAS’a gitme haklarının bulunduğunu da söyledi.

Açıklamanın yapıldığı sırada Beşiktaş hisseleri %1,52 oranında düşüşle 5,85 liradan işlem görüyordu.
Beşiktaş Hisseleri %1,52 Düşüş
Grafik: Piyasa.Paratic.com

BJKAS kodlu hisseler, Pazartesi günü 5,31 liraya kadar geriledikten sonra 6,47 liraya kadar yükselmişti. Dünkü işlemlerde ise düşüş eğilimi kaydeden hisseler, günü 5,94 liradan sonlandırdı. Bugünkü işlemlere ise 6 liradan başlayan Beşiktaş hisseleri TSİ 11:00’de 6,08 liraya kadar yükseldi.

Hisseler, 6 liranın üstünü kaydettikten sonra yeni bir düşüş eğilimi gösterirken, TSİ 17:05 sularında 5,81 liraya kadar geriledi.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %4,43 oranında düştüğü görülüyor. Aylık bazda %49,23 değer kazanan hisseler, yıllık %290,60 yükseliş kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum