Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

3 Farklı Modelle Esnek Çalışmayı Kalıcı Yapan Akbank’ın Hisseleri Ekside

Bir yıldan fazla bir zamandır uzaktan çalışmayı tecrübe eden Akbank, bundan sonrasında uzaktan, hibrit ve ofis olmak üzere esnek çalışmayı kalıcı hale getiriyor.
3 Farklı Modelle Esnek Çalışmayı Kalıcı Yapan Akbank’ın Hisseleri Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, coronavirüs pandemisine uyum sürecinde uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirdiklerini duyurdu. Buna göre uzaktan çalışma, hibrit ve ofisten çalışma olmak üzere 3 farklı çalışma modeli uygulanacak. Daha önce sosyal medya devi Twitter da uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirmişti.

Genel Müdür Binbaşgil pandemi sürecinde kurumların değişen ortama hızlı bir şekilde adapte olmaları gerektiğini söyledi.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil Esnek Çalışma Açıklaması2 milyon 365 bin insanın hayatını kaybettiği virüs salgınında işletmeler çalışanlarının sağlığı için evden çalışma modeline geçti. Birçok kurum salgının seyrine bağlı olarak yeniden ofis ortamına geçiş yapacak. Akbank’tan yapılan açıklamada ise üç farklı modelin uygulanmaya başlanacağı ve çalışma düzenindeki esnekliğin artık kalıcı bir şekilde gerçekleştirileceği belirtildi.

Genel Müdür Binbaşgil bu sayede artık her yerin Akbank olacağını ve bankaya yeni açılımlar getireceğini ifade etti. Alınan karar sayesinde verimlilik, çeviklik ve hizmet kalitesi gibi önemli detaylarda iyileşme olacağını dile getirdi. Uzaktan çalışma düzenine geçiş yapma kararının çalışanlarla görüşmeler neticesinde alındığı aktarıldı.

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, bir yıldır uzaktan çalışma modelini tecrübe ettiklerini, sektörün öncüsü olma hedefi doğrultusunda ekiplerle birlikte detaylı bir değerlendirme yaptıklarını anlattı.

Bankanın gelecek vizyonu doğrultusunda pandemi sonrasındaki çalışma modellerini de ele aldıklarını söyleyen Anapa, tüm geri bildirimlerin artık esnek bir çalışma şeklinin kalıcı hale getirilmesi gerektiğini ortaya koyduğunu anlattı. Şubelerin yine hizmet vermeye devam edeceğini genel müdürlük ekiplerinin %52’sinin uzaktan, %12’sinin ofisten, %36’sının ise hibrit düzende çalışacağını anlattı.

Akbank (AKBNK) hisseleri önceki kapanış seviyesine yakın açıldıktan sonra kayba yöneldi.
Akbank Hisseleri Düşüş Gösterdi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Bankanın hisseleri saat 11:55’te %0,73 değer kaybıyla 6,77 liradan işlem görüyor. Çarşamba günü 6,82’den kapanan hisseler bu sabah 6,81’den açıldı. Günün ilk yarısında 6,7 – 6,82 arasında hareket etti.

Yıllık bazda %18,52 düşüş gösteren Akbank hisseleri 2021 yılına 6,98 civarından başlangıç yaptı. Teknik göstergelere göre 6,73 – 6,76 aralığı destek, 6,82 – 6,85 aralığı direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu