Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Akbank Borçlanma Aracı İhracı Limit Başvurusu Yaparken, Hisseleri Düşüyor

Akbank ihraç tavan tutarının izin başvurusu hakkında KAP açıklaması yaparken, hisseler endeksin en çok değer kaybedeni oldu.
Akbank Borçlanma Aracı İhracı Limit Başvurusu Yaparken, Hisseleri Düşüyor

Akbank, yurt içi borçlanma aracı ihracı limit başvurusu hakkında iki ayrı duyuruda bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada ihraç tavan tutarı 30.000.000.000 ve 10.000.000.000 TL olan borçlanma aracının yıllık izni için başvuru yapıldığı bildirildi.

Açıklamanın tam metninde, “Bankamızca, yurt içinde halka arz edilmeksizin satılmak üzere, farklı vadelerde, Türk Lirası cinsinden yapılandırılmış borçlanma aracı ihraç izninin yıllık yenilenmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer yetkili mercilere gerekli başvuruda bulunulmuştur.” ifadesine yer verildi.

Bankanın hisse senedi fiyatı, değer bakımından güne yatay başlayıp kayba yöneldi.
Akbank Hisseleri %0,78 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akbank hisseleri saat 14.52’de %0,78 ekside işlem görüyor. Haftanın üçüncü gününe 5,14 TL’den başlayan hisseler, saat 11.00 civarında 5,18 ile seansın en yükseğini gördü. Gün ortasına kadar bu seviyelerde kalıp, ikinci yarıda düşüşe geçti.

An itibarıyla 5,11 liradan işlem görüyor. 158.189.756 TL hacimle borsanın önemli şirketlerinden olan Akbank hisseleri, son bir haftada %0,38 oranında değer kaybetti. Aylık kaybı %3’ü, yıllık %4’ü aşmış durumda.

BIST bankacılık endeksi %0,30 ekside seyrediyor. Akbank ise endeksin en kötü performansını sergileyen banka hissesi oldu. En çok artış İş Bankası’ndan geldi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum