Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’lilerin Çoğu Uzaktan Çalışırken Beyaz Yakalılarda Oran %72’ye Varıyor

Yayımlanan yeni bir ankete göre ABD'li beyaz yakalıların çoğu halen uzaktan çalışıyor. Oran bazı mesleklerde yüzde 80'i aşıyor.
ABD’lilerin Çoğu Uzaktan Çalışırken Beyaz Yakalılarda Oran %72’ye Varıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD, son dönemdeki ekonomik verileri ve hızlandırdığı aşı çalışmaları ile toparlanma beklentilerini artırıyor. Ancak bugün yayımlanan bir ankete göre 10 ABD’li beyaz yakalı işçiden 7’si hala uzaktan çalışıyor.

Washington merkezli Gallup tarafından yayımlanan yeni ankete göre 2020’nin büyük bir kısmındaki gibi 2021’de de çoğu kişi uzaktan çalışmayı sürdürüyor.

Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasındaki aylık anketlere dayanan sonuçlar, bazı beyaz yakalı mesleklerde uzaktan çalışma yüzdesinin yüzde 80’i aştığını gösterdi.

Aynı zamanda 10 beyaz yakalı çalışandan dördü uzaktan çalışmayı tercih ediyor.
ABD’li İşçiler Uzaktan Çalışma Devam
Kaynak: Gallup

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) geçen hafta tamamen aşılanmış kişilerin çoğu ortamda maske kullanmayabileceğini duyurmasından önce Nisan’daki %51 dahil ABD’li çalışanların çoğu uzaktan çalıştığını söyledi.

Ancak bu oran, beyaz yakalı işçilerin %72’si ve mavi yakalı işçilerin %14’üyle iş türüne bağlı olarak farklılık gösterdi.

Ankette söz konusu oranların, geçen sonbahardan bu yana büyük ölçüde istikrarlı oldukları belirtildi.

Ekim 2020’den Nisan 2021’e kadar olan dönemde ortalama olarak tüm çalışanların %52’si (beyaz yakalıların %72’si ve mavi yakalıların %14’ü dahil) işlerini tam ya da kısmi zamanlı olarak evden yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu