Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Gösterge Hazine Tahvil Getirisi 5 Günde %10 Düştü

Bugün yüzde 1,4'e doğru toparlanan gösterge ABD tahvil getirisi 5 günde yüzde 10 düştü.
ABD’nin Gösterge Hazine Tahvil Getirisi 5 Günde %10 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin 10 yıl vadeli Hazine tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y), haftanın ilk işlem gününde Cuma günkü düşüşten toparlandı. 3 Aralık seansını yüzde 1,357 ile tamamlayan ABD Hazine getirisi, bugünkü açılışı yatay yaparken sonrasında pozitif bölgede fiyatlandı.

TSİ 15.45’te artıda ilerlerken gün içi hareket aralığı yüzde 1,357 – 1,399 oldu.

Bugünkü pozitif ivmeye rağmen 10 yıllık gösterge tahvil getirisi 5 günde yüzde 10,5 düşerken bir ayda yüzde 9,7 değer kaybı yaşadı.
ABD Gösterge Tahvil Getirisi Toparlanıyor
KAYNAK: MarketWatch

3 ayda yüzde 7’ye yakın artarken yıl başından bu yana yüzde 48’e yakın artış kaydetti. Bir yıllık kazanç da yüzde 47’ye yaklaştı.

10 yıllık getiri, Cuma günü ABD tarım dışı istihdamının 2021’in en düşük artışını göstermesiyle 2 ayın en düşük seviyelerine gerilemişti.

Bugünkü yükseliş ise piyasaların haftanın son günü açıklanacak Kasım ayına ilişkin enflasyon verilerine odaklanmasıyla yönlendirildi. Uzmanlar enflasyonun Kasım’da yüksek gelmesini beklerken bunun enflasyonist baskıların devam ettiğini göstermesi ve şahin FED duruşunu devam ettirmesi öngörülüyor.

Bugün ABD gündeminde önemli bir veri yokken 57 milyar dolarlık 13 haftalık Hazine bonoları ve 51 milyar dolarlık 26 haftalık Hazine bonoları için açık artırma yapılacak.

Öte yanda Goldman Sachs Cumartesi günü ABD’nin 2022 yılı için GSYİH büyüme tahminini yüzde 4,2’den yüzde 3,8’e düşürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu