Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

100 Günlük Eylem Planı Kapsamında 400 Proje Hayata Geçirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu dakikalarda Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde 100 günlük eylem planının detaylarını açıklıyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle...
100 Günlük Eylem Planı Kapsamında 400 Proje Hayata Geçirilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 400 projeyi içeren ve 100 gün içerisinde hayata geçirilecek olan eylem planını açıklıyor. Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı ve 16 Bakanlığın yapacağı icraatlar tanıtıldı. Söz konusu projeye 46 milyar liralık bütçe ayrıldığı belirtilirken, 400 projenin 48 tanesinin savunma sanayine ait olduğu bildirildi. Erdoğan’ın kamuya yaptığı açıklamalar, saat 16:00 itibarıyla devam ediyor.

100 günde, 46 milyarlık bütçe ile hayata geçirilecek olan 400 projenin, yeni dönemin ateşleyici gücü olacağı söylendi.

400 ProjeEylem planı kapsamında; ulaşım, savunma, enerji, ekonomi, şehircilik, ticaret, eğitim, sağlık, teknoloji, turizm ve tarım olmak üzere hemen hemen her alan yer alıyor. Programda bütçe ve kamu maliyesiyle ilgili atılacak olan adımlar da bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre; 2019 -2023 dönemine ilişkin stratejik plan çalışmalarına başlandı. Kasım ayı sonuna kadar da tamamlanması planlanıyor.

İlk 100 günde tamamlanacak olan 400 projenin 48 tanesi savunmaya ayrıldı.

48 Tanesi SavunmaSavunma sanayi projelerine ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Erdoğan, Türkiye’nin her alanda tehdide, baskıya maruz kaldığı bir dönemde, göbeğimizi kendimizin kesmesine katkı sağlayacağını dile getirdi. Bu projelerin ise lazer silahından uydu ve uydu fırlatma projelerine, helikopter motoru ve muharip savaş uçağı tasarımına kadar her şeyi kapsayacağına dikkat çekildi.

Çocuklara karşı yapılan cinsel istismar suçlarına, toplumun beklentisini sağlayacak cezalar getirilecek.

Cocuk Istismari CezasiSon zamanlarda sayısı artan cinsel istismar suçlarına, toplumun beklentisi doğrultusunda cezai yaptırımlar uygulanacağını söyleyen Erdoğan, yeni adli yılla birlikte yargıda hedef süre uygulamasına geçileceğini de belirtti. Bu sayede suçlama ve yargılamaların önceden ilan edilecek sürelerde tamamlanmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli iş gücü elemanı yetiştirilecek.

Nitelikli Isci SayisiBu alanda katılımcı sayısının 248 binden 375 bine yükseltildiği, önceliğin ise imalat ve bilişim sektörleri olacağı bildirildi. Kadınlara ve engellilere sunulan imkanların genişletileceği, işverenlere sağlanan teşviklere devam edileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbul projesi konusuna da değindi. Çevre düzeni ve imar planlarını onaya sunacaklarını ve projenin iki tarafına, iki butik şehir kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu