Paylaşım

Örnek Alınacak Hayatıyla Richard Branson Hakkında 15 Şaşırtıcı Gerçek


 

16 yaşlarında genç bir delikanlıyken veya güzeller güzeli bir hanım efendiyken neyle uğraşıyordunuz? Muhtemelen lisede öğrenim görüyor ve deli dolu geçen gençlik yıllarının heyecanlı yaşantısıyla meşgul oluyordunuz, değil mi? Bu yaşlarda başka ne yapmanız beklenebilir ki? En fazla iyi öğrenci ve derslerinde başarılı bir birey olmanız istenir. Ondan da fazlası beklenmedi aslında; ama o, daima kendinde fazlasını gördü. Çünkü etrafındakiler “neden” diye sorarken, o “neden olmasın” dedi ve ilk başarısını henüz 16 yaşlarında yakışıklı bir delikanlıyken yakaladı. Kimden mi bahsediyorum; bugün 350’den fazla şirketin söz sahibi, Time dergisine göre “dünyayı şekillendiren 100 kişi” listesinde yer alan Virgin Şirketler Grubu’nun CEO’su Richard Branson’dan!

Branson, 1950 yılında orta düzey bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldi. Başarılı girişimci henüz 16 yaşındayken, okulu bırakması konusunda ailesini ikna ederek arkadaşıyla birlikte “Student” isimli dergiyi çıkardı ve ilk başarısını elde etti. 70’li yıllara gelindiğinde ise Branson, hayatını adadığı Virgin Grup’un startını verdi. Dikkatinizi çekmek isterim, henüz 21 yaşındaydı. 80’lerde ise hırsı, zekası ve rekabetçi kişiliği sayesinde dünyanın ismini takılmadan söyleyebileceği bir CEO haline geldi. Günümüzdeyse dünyanın en zenginleri arasın olan isim, ders niteliğindeki hayatıyla ayakta alkışlanacak bir başarı elde etti.

Buralarda olmasında annesinin çok büyük payı olduğunu her röportajında dile getiren ünlü milyarder. Kendisine soru yönelten gazetecilere şu anısını anlatıyor. “Acaba kaçınızın annesi henüz 5 yaşındayken, eve 4-5 km kala ‘hadi bakalım, buradan evi kendin bul’ diyebilir?” Aslında bu kısacık anekdot bile, Branson’un kendine olan öz güvenini açıklamaya fazlasıyla yetiyor. Kimileri sadece hayal kurar, kimileriyse kurulan bu hayali yaşar! İşte bu söz, Branson’un özeti! Dilerseniz, şimdi film senaryolarından farksız hayatıyla dikkat çeken Richard Branson’a daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda Richard Branson hakkında merak edilen 15 gerçek:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar