Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase’den Halving Sonrası Senaryo: Kriptoyu Ne Bekliyor?

Bitcoin’in halving olayına sayılı saatler kalmışken, Coinbase borsası ilerleyen dönemde makro faktörlerin etkili olacağını belirtti. Ayrıntılar haberde...
Coinbase’den Halving Sonrası Senaryo: Kriptoyu Ne Bekliyor?
HABER GİRİŞ

Kripto para borsası Coinbase, piyasaların kısa vadede makro faktörler tarafından yönlendirileceğini içeren bir rapor paylaştı. Borsa araştırma raporunda, Bitcoin yarılanmasının ardından dijital varlık piyasalarının yönünün, kripto temelleri güçlü kalsa bile makroekonomik faktörler tarafından yönlendirilme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtti.

Analist David Han, “Bu faktörler büyük ölçüde kripto paranın dışında ve artan jeopolitik gerilimleri, daha uzun faiz oranları, reflasyon ve artan ulusal borçları içeriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Han, altcoinlerin Bitcoin ile yakın zamanda artan korelasyonunun bunun göstergesi olduğunu ve BTC’nin bir makro varlık olarak konumunu sağlamlaştırdığını ifade etti. Raporda, önceki yarılanmalar tarihsel olarak bir boğa piyasasını başlatmış olsa da, bu döngüsel artışlara genellikle ek rüzgarlar sağlayan diğer ekosistem katalizörleri eşlik ettiğine yer verildi.

Dört yıllık ödül yarılanması, Bitcoin arzındaki büyüme oranını yüzde 50 yavaşlatıyor önümüzdeki saatlerde gerçekleşmesi bekleniyor.

Kripto büyük ölçüde riskli bir varlık sınıfı olarak görülse de Coinbase, “Bitcoin’in devam eden esnekliği ve spot borsada işlem gören fonların (ETF’ler) onaylanmasının özel bir yatırımcı kitlesi yarattığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Raporda, Bitcoin’i makro riskten korunma aracı olarak kullanan yatırımcıların artmasının, kısmen bu döngüdeki geri çekilmelerin boyutunun azaldığının kanıtı olduğuna yer verildi.

Coinbase’in halving öncesi raporu, Bitcoin’in 64.700 dolar yakınlarında işlem gördüğü bir dönemde geldi. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2,34 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.