Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Olan Hissede 14,6 TL Yolcusu! Analistler Doğruladı

Alnus Yatırım, borsada KARSN koduyla işlem gören Karsan Otomotiv için hedef fiyatını ve tavsiyesini açıkladı. İşte detaylar;
Tavan Olan Hissede 14,6 TL Yolcusu! Analistler Doğruladı
HABER GİRİŞ

Alnus Yatırım, Karsan Otomotiv (KARSN) için değerlendirmelerini paylaştı. Şirketin bilançosuna yönelik değerlendirmeler yapıldı ve hedef fiyat yukarı yönlü olarak güncellendi.

Karsan Otomotiv’in hasılatının yurt dışı satışlardaki güçlü artışın etkisiyle 2022’ye göre yüzde 43 artışla 7,5 milyar TL’ye çıktığı belirtildi. 2023’te şirketin cirosunun yurt içi satışlar tarafında baskı altına girdiği, ancak yurt dışı satışlardaki güçlü artışın hasılatta itici güç olduğu paylaşıldı.

Şirketin İtalya ve Romanya gibi pazarlarda yenilikçi ve rekabetçi ürünleri ile öne çıktığı, Renault projesinin etkisi hesaba katıldığında kapasite kullanım oranının yüzde 68,7 düzeyinde yükseldiği ifade edildi.

Karsan Otomotiv’in Ar-Ge Merkezi’nin geliştirdiği projeler bağlamında yaptığı harcamaların 2022’ye göre iki kat artarak 153 milyon TL’ye ulaştığı, 2024 yılı çalışmalarının odağında otonom araç geliştirmeleri ve yeni nesil yakıt teknolojilerinin yer aldığı belirtildi.

Alnus Yatırım, şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 14,60 TL, tavsiyesini ise “al” olarak belirledi.

GCM Yatırım Banner

Tavan Olan Hissede 14,6 TL Yolcusu! Analistler DoğruladıKaynak: Paratic Piyasalar

15 Mart’ta 12,3 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan ancak bu noktada tutunamayan KARSN, 19 Nisan’da güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi ve tavan oldu. Yüzde 10 artışla 11 TL’ye çıkan hissede haftalık yüzde 4, yıllık yüzde 24 değer artışı gerçekleşti. Aylık düşüş ise yüzde 2 seviyesinde oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın