İş Adamlarının Bir Adım Önde Olan Markası Audi Hakkında 18 Gerçek

İş Adamlarının Bir Adım Önde Olan Markası Audi Hakkında 18 Gerçek

Bugün sizlerle, 1932 yılından beri hayatımızda var olan ve yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan bir markanın sürücü koltuğuna oturacağız. Alman otomobil şirketi Audi, kurulduğu tarihten bu yana teknolojik açıdan bakıldığında, diğer ünlü otomobil markalarıyla yarışacak kadar başarılı olmuş köklü bir kuruluş. Yola çıkış tarihi bu kadar eski olunca, elbette içerisinde birçok anının var olması kaçınılmaz oluyor. Ama Audi’nin asıl atılımını 90’lı yıllarda yaptığını söyleyebiliriz. Üzerindeki klasikleşmiş eski görüntüsünden kurtulan şirket, bu tarihten sonra teknolojinin tüm unsurlarını başarılı dizaynı için seferber etmiştir.

Ülkemizde de oldukça sevilen markanın alt kategorideki araçları, genellikle üst segmentte bulunan araçların konforunu arayanlar tarafından tercih ediliyor. Bu özelliğiyle markanın C segmentinde bulunan A3 modeli, zengin gösteren orta ölçekli küçük aile otomobilleri arasında gösterilebiliyor. Audi’nin ülkemizdeki satış verileri de oldukça iyi. Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde 1603 aracın sahiplerine teslim edildiğini söyleyebiliriz. Markanın üst segment otomobilleriyse daha çok, iş adamları ve devlet büyüklerinin makam aracı olarak tercih ediliyor.

Tabi konumuz, birbirine geçmiş 4 halkanın oluşturduğu bir logoysa, bugün sahip olduğu teknolojiden bahsetmeden olmaz. Yoğun trafikte araç kullanmanın zorluklarını hemen hepimiz biliyoruz. Özellikle İstanbul gibi bir bölgede yaşayanlar, kabusa dönen trafik çilesini her gün çekmek zorunda kalıyor. Audi, tutkunlarını bu dertten kurtaracak bir ilke imza atıyor; sürücüsüz araçlar! Bugün sizlerle firmanın başarılı tarihindeki bilinmeyenleri gün yüzüne çıkartırken, sürücüsüz araçlarında ne gibi ayrıcalıklar sunduğuna da göz atacağız. Sanırım keyifli bir yolculuğa hazırsınız. O zaman gaz pedalına dokunun ve yolculuğa başlayalım!

İşte karşınızda Audi hakkında bilinmeyenler ve sürücüsüz araç teknolojisi:

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın