Paylaşım

Asırlık Tarihiyle Aston Martin ve Hakkında Duyulmamış 9 Şaşırtıcı Gerçek


 

Eğer bugün otomobil sektöründe İngiliz’lerin de bir söz hakkı varsa, kuşku yok ki bu durumu sağlayan en büyük paylardan biri Aston Martin’e aittir. Kurulduğu tarihten bugüne kadar geleneklerinden ödün vermeyen firma, tamamen el işçiliğiyle üretilen lüks araçlarıyla dikkat çeker. Hatta öyle ki Aston Martin bu durumu belli etmek için, son olarak işlem yapan işçinin ismini, bir nişane olarak o araca kazır. Bu sebeple, sağlamlığı ve kaliteli malzemesiyle dikkat çeken otomobillerin hepsi aslında birer sanat eseridir. Ayrıca firmanın geleneklerinden biri de araçlarda kullanılan plastik malzeme karşıtlığıdır. Aston Martin logosu taşıyan hiçbir aracın fabrika çıkışında plastik malzeme göremezsiniz!

Böylesine bir gelenekçi yapıya sahip marka, elbette her başarı öyküsünde gözleneceği gibi oldukça değişik süreçlerden geçti. Ama ilginçtir ki markanın tarihi, bir sinema filmi olan James Bond ile değişti. Tabi ki firma bundan önce de tanınıyordu; ama filmle birlikte popülerliği zirveye ulaştı. James Bond filminde kullanılan araçlar, reklama ihtiyaç kalmadan binlerce kişi tarafın sipariş edildi. Hatta öyle ki firma, geçtiğimiz günlerde bu filme özel, James Bond’un En Yeni Lüks Aston Martin Modeli konseptiyle yeni DB10 modelini görücüye çıkardı.

Günümüzde en lüks markalar arasında gösterilen Aston Martin, tabi ki birçok otomobil tutkununun hayallerini süslüyor. Belki sizin de! Tamam ama tutkunu olduğunuz bu marka hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bence bu yazıyı inceledikten sonra eksik birçok şeyin olduğunu fark edeceksiniz.

İşte karşınızda İngilizlerin dev markası Aston Martin hakkında duymadıklarınız, bilmedikleriniz, görmedikleriniz:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar