Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Ar-Ge Yatırımı Yapan Bu Şirket Hisselerini Öneriyor

Yatırım bankası Goldman Sachs, büyümeye ve Ar-Ge faaliyetlerine yapan bu şirket hisselerinin alınmasını öneriyor. Ayrıntılar haberde...
Goldman Ar-Ge Yatırımı Yapan Bu Şirket Hisselerini Öneriyor
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs, borsa yatırımcıları için önerilerini sundu. Banka, operasyonlarını büyütmek adına kendi iç bünyesinde yatırımlar yapan şirketlerin ekonomik gücünü korumaya devam etmesi halinde borsada iyi performans göstereceğini belirtiyor.

Bu noktada yüksek sermaye harcaması ve araştırma ve geliştirme giderleri (Ar-Ge) olan şirketleri tavsiye etti.

Goldman’ın ABD hisse stratejisi başkanı David Kostin bir notta, “Yatırımcı perspektifinden bakıldığında, en çok yatırım harcaması ve Ar-Ge yapan şirketler, güçlü bir ekonomik büyüme zemininde en çok geri alım ve temettü harcaması yapan şirketlerden 2% daha iyi performans gösterdi.” açıklamasında bulundu.

Bankanın önerdiği hisse senetleri arasında Meta Platforms (META), General Motors (GM), Ford Motor (F), Intel (INTC) ve HP (HPE) yer alıyor. META bu yılın başından itibaren yüzde 40’a yakın artış kaydetti. INTC hissesi ise aynı dönemde yüzde 30’a yakın düşüş yaşamış durumda.

Goldman Sachs’ın yatırımcılara önerdiği diğer hisse senetleri şu şekilde:

GCM Yatırım Banner
  • Norwegian Cruise Line (NCHL)
  • United Airlines (UAL)
  • American Airlines (AAL)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • Western Digital (WDC)
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.