Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırım Çağrısına Kanmayın! Koç Holding Uyardı!

Koç Holding A.Ş, dolandırıcılık yöntemleriyle yatırım çağrısında bulunanlara karşı uyarıda bulundu. İşte şirketin açıklaması...
Yatırım Çağrısına Kanmayın! Koç Holding Uyardı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Koç Holding, sosyal medya hesabından dolandırıcılık uyarısında bulundu.

Şirketten yapılan açıklamada “Son dönemde Koç Holding A.Ş, Koç Topluluğu Şirketleri ile Koç Ailesi mensuplarının isimlerini kullanan, ses ve görüntülerini taklit eden sahte sosyal medya hesapları ve internet sitelerinin ortaya çıktığını gözlemlemekteyiz.” ifadeleri kullanıldı.

Holding, dolandırıcılık yöntemleriyle yatırım çağrısı da dahil olmak üzere internet kullanıcılarından çeşitli haksız ve hukuka aykırı taleplerde bulunan hesap ve sitelerin tespit edildiğini bildirdi. Bu hesap ve sitelere ilişkin hukuki hakların kullanıldığını duyurdu.

Koç Holding A.Ş, Koç Topluluğu Şirketleri ile Koç Ailesi mensupları ile hiçbir bağlantısı olamayan yanıltıcı içerilere itibar edilmemesi gerektiği not edildi.

Söz konusu açıklamanın sonunda şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Kurumsal web sitemiz koc.com.tr ve kurumsal sosyal medya hesaplarımız üzerinden güncel ve doğru bilgiye ulaşılabileceğini hatırlatmak isteriz.”

Koç Holding Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisselerini (KCHOL) incelediğimizde haftaya düşüş seyrinde başlayan hisselerin açılışı 223,20 TL’den yaptığı görüldü. Hisseler dün kapanışı yüzde 1,77’lik düşüş ile 216 TL’den yaptı.

2024’e güçlü bir başlangıç yapan hisseler yükseliş trendini Nisan ayında da devam ettirdi. Yıla 142,3 TL’den başlayan hisseler, 226 TL’yi gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.