Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 96 TL Hedef ve “Al” Önerisiyle Portföye Eklendi

Deniz Yatırım, perakende sektöründen Şok Marketler’i döngüsel portföyünden çıkardığını ve yerine Kimteks Poliüretan’ı dahil ettiğini açıkladı. İşte detaylar;
Bu Hisse 96 TL Hedef ve “Al” Önerisiyle Portföye Eklendi
HABER GİRİŞ

Deniz Yatırım, döngüsel portföy değişikliği hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Aracı kurum Kimteks Poliüretan’ı (KMPUR) döngüsel portföye eklediğini, Şok Marketler’i (SOKM) çıkardığını duyurdu.

KMPUR için “sektörün önemli oyuncularından birisi” yorumunu yapan Deniz Yatırım, şirketin hali hazırda döviz cinsinden piyasa değerini ve fiyatlamasını ucuz bulduğunu belirtti. KMPUR hisselerinin son 12 aylık verilere göre 16.2x F/K ve 15.5x FD/FAVÖK çarpanları ile işlem gördüğü paylaşıldı.

Deniz Yatırım, KMPUR için 12 aylık hedef fiyatını 95,95 TL olarak belirledi ve tavsiyesini “al” olarak belirledi. KMPUR, 22 Nisan’da kapanışını yüzde 5,2 artışla 66,5 TL’den gerçekleştirdi.

Şok Marketler

Şok Marketler’in yüzde 12 düzeyindeki zayıf nominal performansı nedeniyle döngüsel portföyden çıkarıldığı ifade edildi. BIST 100 endeksi ile kısa vadede azalan beta ve korelasyon değerlerinin kararda etkili olduğunu kaydeden Deniz Yatırım, öte yandan Şok Marketler’in taşıdığı iskonto nedeniyle beğenmeye devam ettiğini vurguladı.

Şirketin 2024’ün ilk yarısında finansal açıdan performans açısından yakından izleneceği paylaşıldı ve SOKM için hedef fiyatın 112,10 TL, önerinin ise “al” olduğu hatırlatıldı. SOKM, son işlem gününde yüzde 2,2 düşüşle 55,9 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.