Yatırım yapmaya başla!

Soruşturma Sonrası K.Kore Liderinin Zırhlı Mercedes’leri Ülkeye Nasıl Soktuğu Bulundu!

BM yaptırımları çerçevesinde Kuzey Kore'ye gönderimi yasak olan zırhlı Mercedes'lerin ülkeye nasıl girdiği bulundu!
Soruşturma Sonrası K.Kore Liderinin Zırhlı Mercedes’leri Ülkeye Nasıl Soktuğu Bulundu!

Bir süredir Kuzey Kore Lideri Kim Jong‘un Mercedes’leri konuşuluyordu. Jong’un gitmiş olduğu bazı görüşme ve toplantı çıkışlarında objektiflere yakalanan zırhlı Alman model, tabiri caizse ortalığı karıştırmıştı. The New York Times‘ın yaptığı kapsamlı bir araştırma sonrasında zırhlı Merc’lerin Kuzey Kore’ye akıl almaz bir yöntemle sokulduğu belirlendi.

Normal şartlarda Kuzey Kore’ye BM yaptırımları nedeniyle Alman otomobiller ihraç edilemez. Bu soru Mercedes tarafına da sorularak araçların ülkeye nasıl girdiği konusunda fikir alış verişinde bulunulmuş. Gelin Kim Jong’un hangi yollardan resmi araçlarını ülkeye sokmuş, ona bakalım!

Araçların geliş şekilleri, sanki polisiye filminin bir parçası gibi.

Araştırma, Associated Press‘in diktatörün önemli toplantılardan çıkarken Mercedes ile görüntüsünü almasından sonra başladı. Anında soruşturmaya Daimler ve bazı nakliye şirketleri dahil edildi. Normalde hiç bir şekilde Mercedes modelleri Kuzey Kore’ye gönderilemez.

Kim Jong’da kendisinin planlamadığını düşündüğümüz bir kurnaz yöntemle zırhlı araçları ülkesine getirtmiş. İlk önce, kurşun geçirmez ağır zırhlı Mercedes’ler Hollanda’nın Rotterdam limanında bir gemiye yüklenmiş. Denizde 41 gün boyunca yolculuk yapan Mercedes’ler, Çin’e ulaştırılmış.

Araçlar Hollanda’dan gelen gemiden indirilip, Japonya’ya gidecek farklı bir gemiye yüklenmiş. Japon gemiye yüklense de anladığımız kadarıyla bu bir şaşırtmacaydı. Zira araçlar Güney Kore limanında çıktı. Sonrasında bu gemiden de indirilen Mercedes’ler, Rus bir hayalet gemisine geri yüklenmiş.

Rus gemisinin yola çıktığı an zorunlu takip cihazlarını kapattığı söylendi. Ve zırhlı otomobil yüklü gemi, Vladovostok kenti limanına yanaştırılmış. Kaçak nakliyenin devamında; Kuzey Kore’den iki adet nakliye uçağı kaldırıldığı açıklandı. Uçaklara yüklenen Alman zırhlı araçları, Kim Jong’a teslim edildi.

İnsanları asıl düşündüren Mercedes’lerin müthiş karışık güzergah taktiği ile Kuzey Kore’ye gelmesi değil, silah programı için ihtiyaç duyduğu yakıt kaynaklarını ve teknolojilerini ithal etmek için benzer araçları kullanmasıdır. Gerçekten zırhlı Mercedes’lerin gönderim şekli, konusu uluslararası ülkelere dayanan macera filmi gibi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum