Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2020 Hyundai Grandeur Tanıtılmasıyla Birlikte Ön Sipariş Patlaması Yaşadı!

Hyundai'nin Kuzey Amerika ve Kore pazarında yarıştırdığı premium sedanı Grandeur'un makyajı, resmen kasa değişimi gibi olmuş.
2020 Hyundai Grandeur Tanıtılmasıyla Birlikte Ön Sipariş Patlaması Yaşadı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hyundai’nin Kuzey Amerika silahı olan Grandeur (Azera) LA Auto Show etkinliğinde tanıtıldı. Koreli tasarımcıların hiç görmediğimiz şekillerde hazırladığı lüks sedan, donanımsal ve teknoloji alanlarında da bir adım öne çıkıyor. Grandeur’un incelemesini yaptığımız 2018 model yılı şekilleriyle arasında özellikle ön kısımda büyük farklar var.

Yenileme, makyaj çemberi içerisinde olsa da kimse olaya böyle bakamayacak. Yeniliklere en açık firmalardan birisi olan Hyundai, yine yollarda kafa karıştırıcı araç şekilleriyle ilerleyecek. Yeni dokunuşlarla birlikte gösterilen Grandeur’un resmen hevesle beklenen bir sedan olduğunu verilen ön siparişlerden anlıyoruz. Henüz gösterime yeni çıkan sedan, 32.000 adet ön sipariş almış. İşte detaylar;

Hyundai Grandeur’un çok konuşulması gereken bir ön yüz tasarımı var.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kendisini normalden bir üst sınıfta göstermede Hyundai en yetenekli firmalardan bir tanesi. Premium sedanın makyaj öncesi görünümüyle sonrası arasına iyi bir şekil duvarı çekilmiş. Klasik altıgen ızgarının kenara alınmasından sonra Grandeur, üzerinde parlak baklava parçacıkları olan ve aynı zamanda bir kısmı gündüz LED görevinde, keskin hatlara sahip hava girişine kavuşturulmuş.

Sonata’dan alınan duruş izleri üzerinden gidilen Grandeur’un farları, yeni şekline göre ızgarada yer açılmış. Ön kısımda geometrik şekillere fazlasıyla yer verilmesi, her şeyin bir lego parçası gibi birbirlerine oturtulmuş görünümü veriyor. Tamponun kromla süslenen kısımları olmak üzere Grandeur’un yenilemedeki duruş biçimi oldukça göze hitap ediyor.

Hyundai mimarisinin büyüyen model boyutlarına Grandeur da dahil edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hyundai, yaşam alanında daha fazla geniş alan sunmak adına lüks sedanını son üretim anlayışında ele alarak boyutlarında değişime gitmiş. Buna göre Grandeur’un uzunluğu 4.990 mm. Yani eksisine oranla 10 mm kadar uzun. Dingil açıklığı kısmında ise 60 mm fazlalık mevcut. Böylelikle aracın yükleme alanından çok bu fazlalıklar arka yolculara daha rahat yaşamı olarak geliyor.

GCM Yatırım Banner
Kabinde lüks duruşlarda artış görüyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Koreli firmanın kokpitin içerisinde makyaja göre kapsamlı bir işçilik yaptığı söylenebilir. İlk göze çarpanlardan direksiyon simidi son tasarımıyla gelmiş. Arkasına baktığımızda gösterge grubunun tamamen analogtan dijitale dönüştürüldüğünü görüyoruz. Orta bilgi-eğlence sistemi ekranı makyaj öncesindeki duruş biçimlerini verse de 12.3 inçlik yapısı ve yenilenen bağlantı özelliklerine sahip.

Grandeur’un vites kolu etrafında yine değişime gidilmiş. Makyaj öncesinde oldukça lüks duruş sergileyen kokpit, yenileme sonrasında bir kat daha fazla premium hava estiriyor. Yeni klima sistemine kavuşan Grandeur’un aynı zamanda 64 farklı ambiyans aydınlatma seçeneği mevcut.

Güvenlik unsuru geliştirmesinde çok ileri hareket eden Hyundai, Grandeur’u yarı özerk sistem olmak üzere, bağlı birçok sistem yerleştirmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Emniyetli olarak, 2020 Grandeur, Park Çarpışma-Kaçınma Yardımı-Geri Dönüş Yardım (PCA-R), İleri Çarpışma-Kaçınma Yardım-Kavşağı Dönüş (FCA-JT), Kör Nokta Görüntüleme Monitörü (BVM) olmak üzere birçok güvenlik yardımcısı özelliği sunar. Uzaktan Akıllı Park Yardım (RSPA) ve Otoyol Sürüş Yardımı (HDA) yarı özerk teknolojisini işaret ediyor. Yolcuların refahı ayrıca yeni bir ince toz sensörü, mikro hava filtresi ve ayrıca ek ses yalıtımı ile sağlanmaktadır.

Hyundai yeni Grandeur’da bazı motorları eleyerek yerine ekonomik olanları getirmiş.

Koreli müşteriler, 198 PS ve 248 Nm tork değerinde yeni bir SmartStream G 2.5 litrelik dört silindirli getirmiş. Lansmanda dört ayrı güç sayısı arasından seçim yapabileceği aktarıldı. Giden 2.4 litrelik motorun yerine gelen 2.5L daha ekonomik denildi. Hyundai 11.9 km/l yakıt tasarrufu sunuyor.

Diziliş ayrıca, 294 ps ve 343 nm tork üreten 3.3 litrelik bir V6 ve güncellenmiş 2.4 hibrit güç aktarma organı getirilmiş. Dördüncü ve son seçenek ise LPG ile çalışan 3,0 litrelik ünite.

Yenileme ve tanıtımı tamamlanan Grandeur’un kapsamlı makyaj operasyonu için Hyundai çok iyi bir iş çıkarmış. Öyle ki marka, son yeniliklerin hepsini neredeyse sedanında uygulamış. Yüz hatlarındaki değişim görmediğimiz tarzda.

2020 Hyundai Grandeur’un 2.5L modelinin satış fiyatı 28.150 dolarken, en pahalı hibrit versiyonu 38.360 dolara satılacak. Amerika fiyat ortalamalarına bakıldığında donanımlarına göre fiyatının normal olduğu söylenebilir. Asıl anormal olanını Hyundai’nin Grandeur’u göndermek istediğinde yaşarız. Aracın son yenilemesi sizce nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.