Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hyundai’nin Amiral Gemisi Azera 2018 Yılında Yüksek Teknoloji ile Geliyor!

Hyundai lüks segment için hazırladığı Azera'nın 2018 yılı versiyonunu gösterdi. Amiral gemi alanında boy gösterecek olan bu lüks araba, Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman rakiplerini zorlayacak. İşte detaylar...
Hyundai’nin Amiral Gemisi Azera 2018 Yılında Yüksek Teknoloji ile Geliyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Hyundai, Azera’yı diğer ismi ile “Grandeur” modelini ilk olarak 1986 yılında üretime almış. Koreli firma o yıllar da Japon Mitsubishi‘nin farklı teknolojilerinden ilham alarak Azera Serilerini geliştirmiş. İsmi fazla duyulmasa da bazı dünya ülkeleri içerisinde iş adamaları ve lüks segment sürücülerine hitap etmiştir. Azera’yı, yapısal olarak geniş ölçekli Sonata veya Genesis New York tarzının benimsendiği bir araç olarak görebiliriz.

Bu aracın hitap ettiği kesim, konforla birlikte yüksek güç arayanlara yönelik imal edilmiş. Karoser yapısından anlayacağız gibi tek amaç “Devler ligi” dir. Azera’nın bu zorlu mücadelesinindeki rakipleri Lexus Is, Toyota Camry, Audi A6 vb. isim yapmış arabalardır. Görünürde işi zor olsa da, bu lüks Hyundai’nin en az onlar kadar sağlam alt yapıya sahip.

Hyundai, Azera’nın çıkışı öncesinde araç tanıtımı için hazırlanan videosu yayınlandı. Buradan izleyebilirsiniz!

Hyundai’nin bu lüks aracı Avrupa pazarında Güney Koreli Avalon olarak da söyleniyor. Avalon, Toyota’nın oldukça büyük ve lüks modelidir.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor

Koreli firma, Azera’nın neredeyse her noktasında revizeye gitmiş. Eski kasasının ön duruşu daha Amerikan hatlara sahipken, yenilenmesi ile Avrupa yüzüne daha yakın olmuş.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Luks Segment Temsilcisi

Far yapısı güncel Hyundai modellerine oldukça yakın. Hyundai’nin hibrid arabası Ioniq‘in genişletilmiş hali demek yanlış olmaz.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Profil Durusu Far Yapisi

Hyundai’nin yeni kurumsal ızgara yapısının da Azera’ya verildiğini görüyoruz. Diğer modele göre kaput boyutunda da büyüme olmuş.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Izgara Yapisi

Yeni Azera’nın profil yapısı daha resmi olup, krom uygulamalarla hem sportif olup hem de diğer bölgelerle uyum içerisinde gözüküyor. Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Profil Durusu Yan

Arka kısmına baktığımızda bütün far yapısı dikkat çekiyor. Kesintisiz gelen kırmızı stopları Renault Talisman ve Dodge Charger karışımı havasında tasarlanmış.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Profil Durusu Arka Durusu Talisman Charged

Azera için özel bir platform kullanılarak, aracın normalden daha sağlam ve hafif olmasını sağlanmış.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Profil Durusu Tavan Yapisi

Daha fazla konfor odaklı inşa edilen Azera’ya, gelişmiş Multi-Link süspansiyon ve fren sistemleri aktarılmış. Ayrıca, dış seslere karşı kokpite ekstra yalıtım malzemeleri eklenmiş. Böylelikle yapılan sound testlerde, segmentinin en sessiz kabinine sahip olduğu kararına varılmış .

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Gelismis Teknoloji Ile Geliyor Multi Link Suspansiyon

Azera’nın en sıra dışı özelliklerden bir tanesi, Remote Started sistemi oluyor. Evinizden garajınızdaki Azera’yı çalıştırabiliyorsunuz. Bu özellik ile Azera’nın konfor seviyesi bir üste taşınmış oluyor.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Follow Car

Azera’nın iç mekan yapısı da lüks ve oldukça geniş yapılmış. Lüks araç için yerleştirilen touchpad ve düğme grubu tamamen ergonomik olacak şekilde tasarlanmış.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Luks Ic Mekan Yapisi

Orta konsol yapısı Audi tarzında yapılıp, üst kısımda büyük dokunmatik ekrana ve lüks araçların simgesi olan klasik saate yer verildiğini görüyoruz.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Azera Dokunmatik Ekrani

Dokunmatik ekrandan aracın tüm çevre kontrolünü sağlayan farklı açı kamera görüntülerini izleyebiliyorsunuz.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Kamera Goruntusu

Hyundai’nin Azera için Genesis ile geliştirdiği güvenlik paketlerine yer verilmiş. Çarpışma önleyici sistem, aktif cruze kontrol ve artık standartlaşan kör nokta uyarıcı sistemler sunulmuş.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Gosterge Paneli

İleriye dönük planlar içerisinde, otonom sürüş teknolojisi de bu prestijli arabaya dahil edileceği söylendi. Yani Azera’ya, Genesis genleri aktarılacak!

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Kokpit Yapisi

Hyundai baş tasarımcısı Peter Schreyer “Azera, segmenti gereğince daha fazla emeğin ve çalışmanın bir ürüdür” dedi.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Azera Tasarimcisi

Hyundai motor teknolojisi konusunda da Azera’ya yüksek hacimli bir ünite geliştirmiş. 3.3 V6 yerine, 3.5 litrelik V6 ünite kullanılmış. Benzinli olan bu üniteye hibrid teknolojisi entegre edilmiş. Teknik veri olarak sadece benzinli motorun 286 hp olduğu biliniyor.

Hyundai Amiral Gemisi Azere 2018 Yilinda Yuksek Teknoloji Ile Geliyor Motor Unitesi

Hyundai’i premium sınıfta yarıştırdığı Azera modeli eskisine göre daha teknolojik ve daha fazla kişiye hitap edecek şekilde tasarlanmış. İşçilik ve malzeme kalitesi adına kendinden beklenenin fazlasını verdiğini görüyoruz. Lüks segment markası Genesis‘in de bu projede büyük payının olduğunu altını çizerek söyleyelim. Eskiden lüks yaşam arabaları denildiği zaman Mercedes, BMW ve Audi gibi markalar akla gelirken, şimdi ise Güney Kore ve Japonya olmak üzere birçok farklı ülke arabalarını görüyoruz.

Rekabetin oldukça kızıştığı da açıkça belli oluyor. Hyundai’nin Azera için yeniden şekillendirici platformanlar kurması, işe ne kadar çok önem verdiğini vurguluyor. Bizce, genel anlamda Azera oldukça güzel bir otomobil olmuş! Peki Hyundai’nin bu lüks aracı için sizin yorumlarınız neler olur?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu