Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

10 Birimle Sınırlı Lexus Inspiration Series Avustralya’ya Sunuluyor!

Lexus'un ve dünyanın en güzel tasarımına sahip olan spor aracı LC, Avustralya'ya özel serisiyle gidiyor.
10 Birimle Sınırlı Lexus Inspiration Series Avustralya’ya Sunuluyor!
HABER GİRİŞ

LC, Lexus için önem arz eden ve markayı ultra lüks spor araba klasmanında temsil eden bir modeldir. 2012 yılındaki LF-LC kavramından gelen otomobilin ilk üretimi 2017 yılında yapıldı. LS 500’ün GA-L mimarisini kullanan LC, özel kategori araçlarının en şekil üyesi oldu. Kaliforniya Newport Beach’teki Calty Design ekibinin bir başarısı olan LC’nin Inspiration özel serisi Avustralya zenginlerine gönderiliyor.

Normalinden en çok özel dış rengiyle ayrılan özel seri, insanları yapısıyla kendisine kilitlemeyi niyet ettiği her bakımdan belli oluyor. Tek kapılı Japon’dan sadece 10 adet olacak. Diyebileceğimiz ilk şey ise, kesinlikle ucuz olmadığı!

Avustralya’ya özel araç gönderimlerini bu aralar daha bir sık duymaya başladık.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Spor araç kategorisinde geçtiğimiz haftalarda Nissan GT-R’ın Nismo varyantının gönderileceğini ve oldukça pahalı bir fiyata satılacağını sizlerle paylaşmıştık. GT-R35’in 378.000 Avustralya dolarına denk gelen ücreti için uçuk yorumunu yapmıştık.

Lexus LC Inspiration Series’in ilk vurgulandığı kısım dış boyası. Kesinlikle bu büyüleyici duruyor. Khaki Metal olarak geçen yeşil tonun araç ile bütünleşmesi muazzam. LC’nin bize göre en güzel araç ön tasarımına sahip olması da görüşlerimizde etkili oluyor.

Spor aracın yeşil tonu üzerindeki parlak metal aksamları da gösterişin bir parçası olmuş. Khaki Green haricinde LC Inspiration Serisi, Grafit Black veya Titanyum tonlarıyla da tercih edilebilir. Khaki Green varken de diğerleri biraz klasik kaçacaktır!

GCM Yatırım Banner

LED’lerin uç kısmına kadar götürülen rengin dışında LC Inspiration Serisi’nin 21 inç parlak dövme jantları da iç açıcı bir görüntü sunuyor.

Avustralya LC özel serisinde Lexus’un spesifik bir derisi kullanılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Özel baskıya göre LC’de L-Aniline derisinin ilk kez kullanıldığı söylendi. Öyle ki bu deri, Lexus serisinde mevcut olan en yumuşak ve en yüksek kaliteli deri olarak geçiyor. Özel kaplama malzemelerinin ikinci kısmında, kapı paneli ve birkaç noktada gözüken Alcantara ön plana çıkıyor.

Geneli itibariyle Inspiration’un normal serilerle aynı kokpit düzenine sahip. Yine orta konumlu 10.3 inç bilgi-eğlence sistemi, Mark Levinson premium ses sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay bağlantılı özelliklerine sahip olacak.

5.0L V8 sahneleri bırakmıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==LC 500’de kullanılan 5.0L V8 motor yine 477 ps ve 540 nm torkluk teknik değerleriyle geliyor. 4.7 saniye hızlanma 270 km/h son sürat rakımı bu yeşil güzellik için de geçerli. Aktarımlar 10 ileri otomatik şanzımanla eşleştirilmiş. Bu, birinci seçenek.

İkinci adımda yine 3.5L V6 var ancak bu sefer hibrit. Benzin motoru 345 ps güç üretecek. Hızlanma da 3.5L 4.9 saniyelik bir değer vererek elektrik takviyesinin sağladığı gücü gösteriyor. Arkadan itişli Japon güzelliği, 250 km/h son süratle sınırlandırılmış.

Fiyatlardan söz edecek olursak; Lexus LC Inspiration’un hibrit versiyonu için biçilen fiyat 206.000 dolar. 5.0L V8’in de birkaç bin dolar daha fazla olacağını düşünüyoruz. Peki Lexus’un en güzel bakışlı araçlarından birisi olan LC’nin özel sürümü için sizin yorumlarınız ne olur.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın