Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Subaru 2021 için Yeni Nesil WRX’in Müjdesini Verebilir!

Bir Japon otomobil dergisi Subaru'nun WRX için iyi çalışmalar yaptığını yazdı!
Subaru 2021 için Yeni Nesil WRX’in Müjdesini Verebilir!
Yorum

Subaru WRX için kartlar hazırlanıyor ve Japon marka 2021’de yeni nesil haberini verebilir. 90’lı yılların en unutulmaz modeli olan Impreza, ralli pistlerini parçalayacak kıvamlara getirilerek özel başarıları hanesine yazdırmış bir modeldir. Her zaman niş bir model oldu ve muhtemelen öyle de kalacak.

Japonya’nın en sağlam dergisi Subaru’nun yeni nesil WRX ve WRX STI çalışmasına dikkat çekiyor. Dört çeker sistemi ile yollarda hareket eden aracın asıl başarı kısmı motorundaydı. Geçtiğimiz haftalarda finalinin yapıldığı EJ20 motora WRX-STI ile son verildi. İşte detaylar;

Subaru’nun yeni nesil hareketinin 2021’de gösterilip 2022’de üretime alınacağına inanılıyor.

Uzak Doğulu marka zaten bir süredir edition serileri ile kendi iç pazarında modelini gösteriyordu. Japonya’da en son STi ST209 ardından sadece 450 adet üretilecek WRX-STI S208‘i tanıtmıştı. TC 380, GT III RS Sport Turbo kiti ile yapılandırılıp, gücün 380 ps’e gelmesiyle 5 saniyede kalkışı sağlanacaktı.

Diğer konulardan birisi de aracın sedan ve hatchback karoserinin dışında coupe de olabilir mi diye konuşuluyor. Acaba yeni gelecek model Avurupa ve Amerika pazarlarına gönderilecek mi yoksa iç pazarda satılmaya devam mı edilecek? Bu da sorulan sorular arasında.

Normal şekillerde, abartıya kaçmadan sağlam teknolojiyle üretilen Subaru WRX’in çok satılmasa da çok özel bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz. AWD sisteminin fazla elektroniğe girmeden en iyi yol tutuş senaryoları, marka ile beraber sistemi efsane kategorisine sokuyor.

Birkaç sene sonrasına düşünülen WRX/STI’ın 2017 yılında gösterilen Viziv Performance Concept’in izlerini taşıyacağını düşünüyoruz. Şu andaki Subaru araçlarının aldığı hatları takip edersek, konseptten gelecek tasarım detayları en uygunu olacaktır. Ayrıca Subaru’nun giden EJ20‘nin ardından dayanıklı ve yüksek beygirlerde özel bir motor üreticeğini düşünüyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu