Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Japonya’nın Sevdiği Modellerden Stagea Wagon’un GT-R Dönüşümü Satılıyor!

Rusya'da satışa çıkan bir Nissan GT-R, bildiğimizin çok ötesinde wagon şekilde yeni sahibini arıyor.
Japonya’nın Sevdiği Modellerden Stagea Wagon’un GT-R Dönüşümü Satılıyor!
HABER GİRİŞ

Nissan, hiç bir zaman Stegea’nın GT-R versiyonunu yapmadı. Girişi böyle yapmamız sanırız daha uygun olacak. 1996 yılında Nissan, model gamı içerisinde Legacy, Skyline ve Laurel’den alınan parçalarla birlikte özel wagon çalışmasını 1996 yılında gösterdi. 3 farklı sürüm eşliğinde üretilen modelin satılan örneği GT-R35’i gösterse de bu sadece merakın ve uğraşın sonucu yapılmış bir otomobil.

Araştırmalarımıza göre Stagea, Japon performans araba meraklılarının kalperinde özel bir yere sahip. Rusya’da satışta olan GT-R35 wagonun bir eşinin daha olduğunu düşünmeyin. Zira bu istek ve merak üzerine bir kişinin yapmış olduğu bir modifiye çalışmasıdır. Gelin araç detaylara birlikte bakalım!

GT-R’ın bir öncesi dönemi içinde yine özel bir garajda Stagea’nın dönüşünü izledik.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2015 yılında Carscoops‘un haberini yaptığı satılan bir R34’de rastladık ancak sedan değildi! O da bu değişim gibi Stagea’yı R34’e çevirmiş. Endüstri bu tip modifiyelere açık. Hele ki iş üzerinde kendi yetenek ve el becerileriniz varsa daha da basit oluyor.

Nedense bazı insanlarda firmanın wagon harici, diğer kupa yapılarıyla ürettiği modellerin hep aile aracına dönüştürülmek istenmiştir. Mesela Mercedes C63’ü Shooting Brake olarak üretirken BMW M3’ü hiç o şekilde düşünmedi. Tesla için de aynı şeyler geçerliydi ve bir kişi aynı orijinalmiş gibi Model S Shooting Brake yaptı.

Stagea’nın R35’e benzetilmesi için çalışmalar, ön kısımda yoğunlaştırılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Gerçek R35 parçalarının alınmasıyla gerçekleştirilen projede farlar, tampon, ızgara bölümleri Stagea’nın varlığını ortadan silmiş. Tampon köşe süsleri ve gergin demirle tutturulmuş karbon lip de dikkatimizi çekiyor.

GCM Yatırım Banner

3 kuşak üretilen Stagea’nın R32-R33-R34 halleri de yapılmış. Skyline GT-R’ler RB26 2.6l çift turbo altı silindirli motorla donatılmış. Şimdiki R35’de 3.6L V6 Godzilla motoru yok. Onun yerine 2.5L turbo beslemeli 280 beygirlik motor kullanılmış.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Zamanın En İyisi Olan Görülmemiş Shooting Brake Otomobiller!

Temiz sayılabilecek aracın kilometre sayacında 93.205 rakımı yazıyor. Ön kısımdan bakıldığında gerçek bir GT-R35’ten farklı olmayan araç, wagon oluşu başta olmak üzere arka kısımda herhangi bir benzerliği bulunmuyor.

Auto.ru’da satışa çıkan Stangea’lı R35 için 1.1 milyon ruble yani ABD fiyatıyla 17.000 dolar isteniyor. 280 beygirlik hiç üretilmemiş bir GT-R35 için verilebilecek bir para gibi geliyor!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın