Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Nakış İşçiliği, Rolls Royce’nin Neden Dünyanın En Özel Markası Olduğunu Açıklıyor!

Rolls Royce yine aşırı detaylar köşesinde müşterilerine bir şey sunuyor. Çok zor bir işçiliğe sahip özel bir kuş tavan işlemesine Wraith ile sahip olabilirsiniz.
Yeni Nakış İşçiliği, Rolls Royce’nin Neden Dünyanın En Özel Markası Olduğunu Açıklıyor!
HABER GİRİŞ

Premium otomobil alanında kişiselleştirme ve müşterilerini kendisini daha özel hissettirecek detaylar her zaman sunuluyor. Mercedes S, Audi A8, BMW 7 Serisi ve Lexus LS gibi modellere en lüks anlayışla yaklaşılıyor. Ancak bir marka var ki o da Rolls Royce, bahsettiğimiz tüm firmaları bir araya getirsek onun yaptığını yapamıyor. Zira İngiliz markanın el yapımı araçlarının belirli bir sayıda üretilmesi de spesifik araç yapımı için yeterli bir neden.

Rolls Royce şimdi de tavan kısmı olamak üzere Wraith‘in belirli noktalarına aşırı zor bir figürü, nakış tekniği ile işlemiş. Gördüğümüz normal bir kuş olabilir ancak onun cinsi ve üzerindeki detaylara nasıl çalışıldığını öğrendiğimizde, şaşkınlığımızı gizleyemedik. İşte detaylar;

Dünyanın en kişiselleştirilmiş otomobillerinin Rolls Royce, bir kez daha kendisinde olduğunu gösterdi.

Rolls Royce Tavan Kuş Nakış Pregrine FalconEvrende tüm otomobilleri firmaları ve Rolls Royce’nin kendi modelleri içerisinde ayrıcalıklı olmak isteyenler, Goodwood’a giderek birebir özel tasarımcılarla kendi araçlarını yapabilirler.

İngiliz markanın yeni kişiselleştirmesinde bir kuş desene var ve onu “marka modellerinde kullanılan en detaylı el işçiliği” olarak söyleniyor. Tavan kısmında iplikle yapılan nakışın sahibi dünyanın en hızlı kuşu olan Peregrine Falcon canlandırılmış.

Altı üstü bir kuşu iplikle tavana işliyorsunuz diyen kişilere; Peregrine Falcon’u en ince ayrıntısına kadar canlandırmak adına zanaatkarlar, tasarımcılar ve mühendislerle orta çıkartılan süsleme için bir ay boyunca 250.000 dikiş gerektiren bir işçilikle yapıldığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner
Rolls Royce Wraith’ini saldırgan ve hızlı bir kuş ile bütünleştirmek isteyenlere, güzel bir tavan işlemesi olmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu projede çalışanlardan birisi olan Josh Liles, “Tasarım, Peregrine Falcon’un saatlerce gözlemini gerektiriyordu; kasları, hareketi, tüylerin gölgesini anlamamız gerekiyordu. Kuşun uyanık ve yırtıcı bir duruş benimsemesini istedik. Nakışın çoklu yinelemelerini oluşturarak dikişin yönü, uzunluğu ve aralığı son görüntü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Gagayı kasıtlı olarak şekillendirdik ve bir saldırganlık duygusu yaratmak için gözü açtık.” dedi. Ve hepsi tavandaki bir kuş figürü için!

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Rolls Royce Ghost’un Veda Serisi Olan Zenith’ten 50 Adet Üretecek!

Evet, özellikleriyle ayrı bir yere sahip olan bir kuşun araç içerisinde her daim göreceğimiz yere işlenmesi güzel. Ancak Rolls Royce bunun dahasını da sunmayı ihmal etmiyor. Mesela Baby Blue‘da, guilloche makinesinden esinlenerek yapılan klasik bir saat, Bala Mavisi ve Endülüs Beyazı’nda kombin edilmiş tavan ve beyaz kanat süslemeleri ile isteyebilirsiniz. Peki Peregrine Falcon kuşun tavana 250.000 dikişlik çalışmasını nasıl buldunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.