Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Inkas’ın Yeni Zırhlısı Sentry Civilian Sizi Özel Harekat Biriminde Gibi Gösterecek!

Kanadalı Inkas, full korumalı G63 AMG'den sonra özel yapım Sentry Civilian ile geliyor. Hem de sivillere özel!
Inkas’ın Yeni Zırhlısı Sentry Civilian Sizi Özel Harekat Biriminde Gibi Gösterecek!
HABER GİRİŞ

Kanadalı Inkas, yine göz çarpan bir zırhlı araç üretmiş. Kuşkusuz dünyanın en iyi kurşun geçirmez araçlarını imal eden Inkas, Sentry Civilian ile bir kez daha neler yapabileceğini gösterdi. Farklı marka alt yapılarıyla yapabileceklerini sergileyen şirketin en son G63 AMG çalışmasına bakmıştık. G63’e CEN 1063 BR7 zırh paketi uygulamış, bu da camların 7.62 mm’lik tüfekle gerçekleşecek saldırılarda tam koruma sağlayacağı söylenmişti.

Sentry Civilian’ı oluşturan firma, görünüm ve özellikleriyle işin zirvesinde olduğunu anlatıyor. Çelik yığını hissi veren Sentry, sivil halkın kullanabileceği tam korumalı bir SUV olarak düşünülmüş. Kupa kısmında benzersiz olan Inkas aracının alt yapısı yine sağlam bir marka modeline ait. İşte detaylar;

Inkas Sentry Civilian, SWAT aracı gibi duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Onun korkutucu tarafı her türlü darbeyi engelleyecek demir tamponu ve ızgarası. Kare formlu LED’li farlarla birlikte kaputun altına gece karanlığında yardımcı olacak sis farları verilmiş. Ağır hizmet aracının sağlamlık ilkesi ilk olarak alt yapısında başlıyor.

Inka, mekanik ve bazı bileşenleri değiştirilmiş Ford’un F-550 platformunda aracını imal ediyor. Bazı bunun gibi zırhlı araç ve karavan yapımcıları F Serisi mimarisini kullanmayı tercih ediyor. Farklı olan şu ki Sentry Civilian’ın benzersiz bir dış tasarıma sahip olması.

Kanadalı şirket, aracını saldırı anında içerideki insanları koruyabilecek şekilde zırhlamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Araç BR6 zırh seviyesi sunuyor ve çok katmanlı kurşun geçirmez cam, güçlendirilmiş kapı menteşeleri ve diğer kritik yapı noktaları olan akü ve ECU için ayrı bir koruma yapılmış. Sentry Civilian kataloğunda her ne kadar sivillerin kullanabilir yazılsa da ihtiyaç halinde kesinlikle polis veya askerin alıp kullanabileceği donanımlara sahip.

GCM Yatırım Banner

Üzerindeki fazla yükle ağır olan Inka zırhlı aracı bu durumu 6.7L hacimli, 2600 devirde 330 beygir güç üreten dizel motorla çözmüş. Belirtilmese de devasa dizel de Ford’dan alınmış.

Güvenliği kadar Sentry Civilian’ın kokpiti de teknolojik bağlantı özelliklerine sahip.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Sentry Civilian Apple, Amazon ve Google ses asistanlarıyla entegrasyonu da içeren lüks ve kullanışlı özelliklere ev sahipliği yapıyor. Tabi ki, müşteriler hayallerindeki örneklerini kendi zevklerine ve bulut kaydına sahip 360 derecelik güvenlik kameraları, gece görüş sistemleri ve hatta bir kimyasal koruma sistemi dahil olmak üzere sipariş seçeneklerine göre belirleyebilirler.

Donanımlarda müşteri odaklı kişiselleştirmeyi de ihmal etmeyen firma, zırhlı özel aracının fiyatını henüz söylemedi. Bu tip araçlar da en fazla merak edilenlerden birisi fiyatıdır. Sizce Kanadalı şirketin bu son ürünü nasıl?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.