Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Duke Dynamics’in Aventador’unda Centenario DNA’sı Yatıyor!

Kanadalı Duke Dynamics çok pahalı bir modifiye ile geldi. Bu sefer bir Aventador sınırlı sayıda olan Centeranio'ya dönüştürülüyor.
Duke Dynamics’in Aventador’unda Centenario DNA’sı Yatıyor!
HABER GİRİŞ

Lamborghini’nin vazgeçmediği ve bir süre daha üreteceğim dediği Aventador’u harika bir modifiye ile yeniden yapılmış. 8 yıldır üretimde tutulan Murcielago’nun halefi, uzun süreli üretimine rağmen insanlar ona karşı olan merakını bitirmiyor. Özel yenilemeler eşliğinde sürekli daha fazla hızlandırılan Aventador’un, SVJ ile son verileceği söylenmişti. Ancak İtalyan şirketin buna niyeti yok gibi.

Duke Dynamics ile karşımıza çıkan Aventador, belki de en spesifik modifiyesini yaşıyor. Duke, aracın üzerinde en agresif çalışmayı yapan Liberty Walk’un farklı bir mantığında aracını süslenmiş. Özel hazırlanan kitler Lambo’nun az bulunan Centeranio’suna uydurulmuş. Gelin neler yapılmış birlikte bakalım!

Duke Dynamics, Aventador’u bir kat daha fazla hayran duyulacak bir hale getirmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bazı Aventador sürücüleri ne kadar özel ve kendilerini zengin hissetseler de, Centeranio hayaline çoğu ulaşamaz. Evrende sınırlı olan seriye binmiş gibi hissetmenin tek yolu, Marius Dumitrascu imzalı bu modifiyeyi tercih etmeniz gerekiyor.

Modifiyelisi ile standart bir Aventador arasındaki ilk göze çarpan şey, widebody kitin aracı ne kadar çok genişlettiği! Orta seviye bir spor araç geliştirmenin zorluğu vardır ancak sinirli boğanın daha zor olacağını biliyoruz.

Duke Dynamics, Centeranio benzetmesi için olabilecek tüm detayları düşünmüş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==En çok vurgu arka tarafa yapılsa da oraya birazdan geleceğiz. Widebody kitle çevrilen Aventador’un tampon ile birlikte çamurluk kısımları elden geçirilmiş. Aerodinamik yapının bozulmadan Aventador’un tamponuna farklı, havalı, tehlikeli gösteren hava açıklıkları verilmiş.

GCM Yatırım Banner

Oranlara bakıldığında tampon ile birlikte çamurluklar genişletilmiş, böylelikle ön kısımda araç 5 cm kadar geniş tutulmuş. Çamurluklarda kesim işlemi yapılmamış. Duke’nin sıfırdan yaptığı kalıplardan çıkan parçalar direkt olarak canavara monte edilmiş. Bu şu demek oluyor; müşteriler Aventador’larını Duke modifiyesi ile alsalar bile istedikleri anda stok pozisyona araçlarını getirebilecekler.

Yapısı gereği Aventador arkaya doğru biraz daha geniş açıda ilerliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön çamurlukların 2 inç yani 50 mm kadar genişletildiğini söylemiştik. Arka kısım için rakam aldığımızda ise çamurlukların 2.3 inç – 60 mm dışarıya çıkarıldığını öğrendik. Aventador’un vücut geliştirmesi güzel yerlere gidiyor. Duke Dynamics, başka yerde göremeyeceğiniz modifiyesi için 26 farklı parça yapmış.

Hiç bir Aventador müşterisi bu çalışmadan mahrum kalmasın diye LP 700-4 hem de yeni Aventador S LP 700-4’e özel olarak üretilmiş. Tamamen karbon fiber olan malzemelerin kesinlikle arka tampon uygulaması, Centeranio’yu ortaya çıkartan en net bölgesi.

Dışa doğru çıkıntılı arka tampon İtalyan bayrağı renginde 3 dikey çubuğa sahip.

Duke, parçaları özel tekniklerle imal ederek, en kalitelisi olduğunu söylüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kitler, en yeni 3D lazer tarama teknolojisi, 3D CAD yazılımı ve CNC makineleri kullanılarak yapılan, pre-preg karbon fiber veya FRP olarak sunulacak. Duke Dynamics’e göre, bu birinci sınıf kalite sağlıyor. Derin içbükey tekerlekler de ek ücrete tabidir.

Gelelim bu modifiyenin karşılığına. Duke Dynamics, karbon fiber donanımlı bir widebody kiti aracınıza yapmak için 35.000 ile 50.000 dolar arasında bir para isteyecek! Gerçek bir Centeranio’nun 2 milyon dolardan fazlaya alınacağını düşünürsek normal.

Ancak 50 bin dolar gibi paranın birçok orta sınıf sedan veya SUV araç alınabileceğini de biliyoruz. Farklı malzeme tiplerinden yapılan ve sadece Aventador’a özel çalışmanın görünüm açısındaki muhteşemliği tartışmaya kapalı olabilir.

Önceki ve sonraki nesil Aventador müşterilerinin yaptırabileceği sağlam ve karizmatik tuning çalışmasını isteyen herkes şimdi sipariş verebilir. Sizce boğanın bir üst aşama çalışması nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın