Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransa Sokaklarına Çıkan DMC’nin Özel Kitli Aventador LP900-4’ü!

Alman DMC'nin 2012 yılında Molto Veloce kit adı altında Aventador'a hazırladığı özel modifiye çalışması örneklerinden birine Fransa'da rastlandı!
Fransa Sokaklarına Çıkan DMC’nin Özel Kitli Aventador LP900-4’ü!
HABER GİRİŞ

Lambo’nun ortadan motorlu güzellik abidesi süper otomobili Aventador’un, DMC kanallı modifiye uygulanmış LP900-4‘ü caddelerde görüntülendi. Tahrik edici ses ve görüntülerin sahibi İtalyan modelin üzerine bu zaman kadar sayısız modifiyeler gerçekleştirildi. Liberty Walk şirketinin süslemesi de en akılda kalıcı olanı!

2011 yılında üretiminin hemen ardından, 2012 senesinde DMC, Lambo için turuncu renkli Molto Veloce gövde kitiyle kendini göstermişti. LP900-4 ile yol şartlarında daha da hızlanmanız sağlanmış. Kızgın boğanın amacı bu sefer gösterişten öte bir şey! 7 sene önce özel olarak imal edilen Aventador’un gelin detaylarına bakalım!

Molto Veloce kitli Aventador’a Fransa’nın Cannes kentinde rastlanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Evrenin egzotik araba sınıfındaki en güzel eserlerden olan LP serisi, hiç bir şey yapılmasa dahi başkalarında olmayan duruş taşıyor. Modifiyede kesinlikle abartıya kaçılmaması gereken bir süper spor araba. DMC’de hazırladığı vücut kitini öyle hazırlamış.

Alman DMC, vahşi boğa ile olan ilişkisini seviyeli tutmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aventador’un ön görünümünde yere düz şekilde duran karbon lip ile tampon desteklenmiş. Amaç zaten ortamı fazla bozmamak olduğundan, bu kısma daha fazla bir şey yapmadan uzaklaşılmış.

Turuncu Molto Veloce kitli olanın yanı sıra beyaz LP900-4’ün farkları görülebiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2012 yılında üretim sonrası modifikasyonda Aventador’da çok kollu bir jant tipi kullanılmıştı. Özel sipariş supercar da merkeze çift gelen, 5 kollu altın sarısı jantlarla istenmiş. Hız odaklı araçların vazgeçilmezi olan Pirelli P-Zero’larla da sarılmış.

GCM Yatırım Banner
Elbette birileri verdiği ekstra dolarların karşılığını böyle almak isteyecek!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Haklı olabilirler! Zenginler bir aracın görüntüsü, hızı veya konforu dışında fark vererek parça değişimleriyle tek olmak isterler. DMC’nin Lambo’sunun tavan ve alt kısımlara atılan karbon siyah parçaların üzerine geçilen turuncu çizgi, buna bir örnek. Arkadan ne kadar güçlü olduğunu belli etmek isteyenlere de işte bu özel rüzgarlık, LP900-4’ü yerde tutmaya çalışacak.

Alman şirket mühendisleri V12’yi yeniden programlamışlar.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==LP’den sonra gelen “900” rakamının tesadüf olmadığını anlamışsınızdır. Orta motorlu süper spora yapılan ilk müdahale, ECU’ya gerçekleştirilmiş.Performansı etkileyen inanılmaz hafif titanyum egzoz seti, yeni difüzör ortasına aynı yerine konumlandırılmış.

Yeni pompalar ve her bir silindir için tek girişli gaz kelebeği uygulanmış. LP700-4’ün delice ürettiği 700 beygirin devamına 200 ps daha katılarak toplamda araçtan 900 ps alınmış. Açıkçası artışın 2.9 saniyedeki kalkış süresine ne kadar etkili olduğu bilmiyoruz. Normal bir arabanın ps’i kadar olan yükseltmenin de 350 km/h’den fazlasını da vereceğine eminiz. DMC’nin beyaz modifiyeli Lambo’su sizce nasıl olmuş!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.