Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Toyota Highlander: Makyajla Gelen Yeni Üstün Özellikler!

Toyota'nın lüks SUV'u Highlander ufak bir makyaj operasyonu geçirdi. Yenilemeyle güvenliğin birazda artırıldığını gördük. İşte detaylar...
2017 Yeni Toyota Highlander: Makyajla Gelen Yeni Üstün Özellikler!

Toyota’nın SUV alandaki model yelpazesi biliyoruz ki oldukça fazla. 4X4 araç konusunda liderliğini hiç bir zaman bırakmayan Japon temsilcisi, Land Cruiser ile başlayan SUV tarihine Highlander gibi güçlü bir temsilci de katmıştı. İlk jenerasyon 2000 yılında üretildi. Toyota 2. nesil Highlander’a geçmesiyle teknolojik ve duruş biçimleri tamamen değişerek lüks taraf en iyi şekilde vurgulanmaktaydı. Keen – Look ön tasarım anlayışının tüm Toyota modellerine aşılandığı dönemde, Highlander cezbedici duruşuyla insaları kendine çekmişti.

Toyota’nın K Platformunda üretilen Highlander, büyük aile aracı Venza‘nın yerine geçen bir model olarak algılayabiliriz. Şu anda 3. nesliyle gördüğümüz SUV’a makyaj operasyonu gerçekleştirildi. Highlander’ın makyaj detayları için yaptığımız araştırmada bazı öğelerin eksik kaldığını öğrendik. Japon SUV, uzun ömürlü yapısı altında lüks unsur diyebileceğimiz donanımlara sahip. Bakalım değişimle beraber Highlander için hangi yenilikler getirilmiş.

Highlander’ın karoserin ön bölümünde yapılan revizeleri görüyoruz.

2017 Toyota Highlander Makyaj

En başta farlarına bakalım! Bu kısımda çok bir değişim olmasa da hafif bir keskinlik söz konusu. Onun dışında Led aydınlatma ve far içi yerleşimler aynı.

Revizenin ikinci admı tamponda gerçekleştirilmiş. Bir önceki Highlander’ın ızgara ve tampon yapısı geniş ancak daha klasik kaçan yapıdaydı. Toyota’nın son zamanlarda sıkça gördüğümüz Lexus’a benzetme stratejisini bu SUV aracı içinde gerçekleştirmiş.

Lexus NX 4×4 SUV tarzında, piramit şeklinde birleştirilen ızgara ve tampon çok vahşi bir görüntü sunmuş. Aynı zamanda sis farı ve etrafıda değişimden nasibini almış.

Highlander’ın diğer kısımlarına geçiş yaptığımızda genel yapının korunduğunu görüyoruz.

2017 Toyota Highlander Makyaj Profil Yapısı

Toyota’nın yakışıklı SUV’u ön kısımla beraber profilinde de mesajlarını net şekilde veriyor. Çamurluk kemerleri eşliğinde 18″ lastiklere sahip.

Highlander’ın arka kısmına baktığımızda yine büyük bir değişim olmadığını gördük.

2017 Toyota Highlander Makyaj Arka Görünüm

Yeni yapısıyla eskisini yan yana getirdiğimizde aradaki farkları görmek oldukça zor. Şık olan far yapısının çerçeve kısmından vazgeçilerek sadeleştirilmiş.

Tamponuna baktığımızda sis farı etrafına yapılan krom çerçeve detayları göze çarpıyor. Onun dışında Highlander’ın arka kısmında pek bir heyecan yok!

Highlander’ın iç mekan yapısına geçtiğimizde yine farklı bir şeyler bulmak için zorlandık.

2017 Toyota Highlander Makyaj İç Mekan Görünümü

Anlaşılan makyajlama operasyonu sadece ön kısım için geçerliymiş. Isıtmalı ve elektrikli koltuklar, 8″ dokunmatik ekran gibi özellikler standart olarak geliyor. 1460 $ fark ile koltukların ısıtma özelliğinin yanında soğutmada getirebiliyorsunuz. Highlander yaşam alanında yolcuların rahatlığını hiç bozmadan devam ediyor.

Kokpitte kullanılan malzeme yapısının kalite algısı yüksek. Direksiyonu ve gösterge paneli neredeyse her Toyota modelinde gördüğümüz cinsten. 3. sıra koltuğuyla da kalabalık ailelere yönelik diyebiliriz.

Highlander’a eklenenler listesine; Apple CarPlay, Android Auto ve Wi-Fi gibi kolaylık sağlayacı bağlantı elemanları paketlere katılmış.

Değişim olarak söyleyebileceğimiz daha doğru iyileştirme olarak kabin ses düzeyidir. Ekstra yapılan yalıtımlarla Highlander’ın modern kabininde dış seslerden muaf oluyorsunuz.

Toyota, motor yelpazesinde eskileri geliştirerek tekrar sunmuş.

2017 Toyota Highlander Makyaj Motor Bölümü

3.5L V6 güçlü motoru, yine çift elektrik motorlu bir üniteyle sunuluyor. 295 beygir gücün yanında hibrit teknolojisinin de bulunması 4×4 ile arazi şartlarında işe yararken, aynı zamanda yakıt konusunda da tasarruf sağlayacaktır.

Önceki yapıda da standart gelen CVT şanzıman yine 8 ileri şekliyle hızlı vites geçişleri sağlayacak. Japon rakibi Mazda CX-9 ile karşılaştırıldığında yine kafa kafaya giden bir sonuç görüyoruz.

Toyota’nın son zamanlarda çıkardığı tüm güvenlik özellikleri eksiksiz Highlander’a aktarıldığını görüyoruz.

2017 Toyota Highlander Makyaj Sefety Sense Güvenlik

Toyota Safety Sense aktif güvenlik elemanları olan; etrafı 360 derece izleyebileceğiniz kamera, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarısı, otomatik far, panik freni ve şeritte tutma asistanı gibi özellikler verilmiş.

Toyota’nın Highlander makyajı ufak dokunuşlar eşliğinde tamamlanmış. Radikal değişim neresi dersekte ön kısım olduğunu söyleriz. SUV’un diğer açılarında fazla bir değişim göremedik. İç mekanıda aynı dış yapısı gibi bırakılmış. Daha çok teknolojik paketlerin artırımı yönünde gidilmiş.

Toyota Highlander’ın aktif güvenlik özellikleri hem yolcu hem de yayalar için düşünülmüş özelliklere sahip. Bu konuda Toyota’nın zayıf kalmadığını söyleyebiliriz. Motorunda hibrit destekli olması büyük avantaj. Highlander’ın büyük gövdesine verilen 3.5L benzinli ünite, hibrit sayesinde tasarruf edilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum