Yatırım yapmaya başla!

Tomcar, İsrail Özel Kuvvetler Aracı TX Serisini Sivillere TX4 Olarak Sunuyor!

Tomcar, askeri araçların ardından TX4 ile sivillerin alabileceği bir yol dışı kullanım aracını gösterdi.
Tomcar, İsrail Özel Kuvvetler Aracı TX Serisini Sivillere TX4 Olarak Sunuyor!

Tomcar, 1991 yılında kurulan çok amaçlı bir araç üreticisidir. Araç gövdeleri birçok işi kapsayacak şekilde dizayn edilmiştir. ABD’li şirketin en büyük özelliği aracını çok zorlu koşulların aşılması ardından sağlam şekilde durması. Bir ordu için yapılan araç modelleri sivil halk tarafından satın alınamaz. AM General’in Hummer H1 tabanlı NXT 360 saymazsak.

İsrail Özel Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan araçları temin etmek için kurulan Tomcar, TX modelinin sivil halka uyarlanmış bir versiyonunu gösterdi. Yapısına göre uygun sayılabilecek bir fiyat belirlenmiş. TX4, 36.500 dolara alınabilecek.

Tomcar araçları, kesinlikle haddinden fazla sağlam yapılıyor.

Bir iş yada sosyal yaşantıda çekilebilecek tüm zorluklar hesaplanarak Tomcar araçları şekillendiriliyor. Kategorisi dünyanın en iyi ordu zırhlı araçlarını yapan Plasan ile aynı değil. Plasan’da UTV ve ATV tarzı araçların aşırı güçlendirilmiş gövde panelleriyle, tam zırhlı olarak üretiyor.

Tomcar, değişen kargo alanlarıyla 4 veya 6 kişiye kadar insan taşıyabiliyor. 4 tekerlekten bağımsız süspansiyon, 2WD/4WD çekiş sistemi, uçak sınıfı alüminyum kızak plakası ve güvenliği, tek parça tam kaynaklı rolu kafesi ise ömür boyu garantili olarak veriliyor. Bunlar TX’lerin standart genel özellikleri.

TX4 için zor kelimesi arka bıraktığı bir eylem.

Tomcar’ın ilk tüketici model olan TX4 arazi işleriyle uğraşanlar insanlar, doğaya meraklı olanlara, çiftçilere ve içerisinde “yol dışı” geçen her noktada kullanılabilecek bir araçtır.

TX4, özel kuvvetlere sunulan UTV’lerden kalite anlamında hiç bir farkı bulunmuyor. Teknolojilerin tümü ortak kullanılıyor. Oldukça pratik bir araç olan TX4’ü görünce akla ilk gelen aktivite orman gezintileri oluyor. Bir diğeri de plajlar.

Yerden 17 inç (432 mm) yüksekliği ile aşılması zor engelleri, darbelere karşı mukavemetli gövdesiyle geçmek sorun olmayacak. TX4’ün pick-up karoser tiplemesi sayesinde 1.134 kg‘ye kadar yük taşınabilecek.

ATV ile pick-up arası bir mantıkta üretilen TX4’ün de belirli kısımları zırhlıdır.

Tomcar’ın yukarıda tüm araçlarına rulo kafesleri için ömür boyu garanti verdiğini söylemiştik. Aynı şekilde bu TX4 için de geçerli. Kupa kısmı entegre çerçeve, yuvarlanma kafesi ve tamamen kaynaklı bir zırhlı koruma demirlerine sahip.

TX4’ün motor ünitesi arkaya monteli. 1.5L’lik dört silindirli motor 107 ps ve 108 nm torka sahip. Boş ağırlığı 1.202 kg olan çok amaçlı UTV’yi çok hızlı olmasa da yeterli seviyede taşıyacaktır.

CVT‘ye bağlı olan motor, dört tekerleğin hepsini, seçilebilir ön ve arka pnömatik kilitleme diferansiyellerinin yanı sıra, özel olarak tasarlanmış üç zincirli bir transfer kasası kullanan dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden sürüyor.

TX4’ün şokları üzerinde ayarlanabilir, dört tekerlekten bağımsız süspansiyonları bulunuyor. Aracın istenilen düzeyde yapılandırılmasına bağlı olarak 2.449 kg‘ye kadar yükleri çekebileceği söyleniyor.

TX4’ün amacı çok başka olduğu için konfor konusunda bir şey yapılmamış.

Askeriye araçlarında olduğu gibi TX4’ün içerisinde sadece gerekli olan temel unsurlar bulunuyor. Tamamen bir demir yığını gibi gözüken aracın elektronik destekli hidrolik direksiyon, otomotivde kullanılan benzer malzemeler ile kokpit yapılmış.

Açık kafes tipi araç için dört noktalı emniyet kemeerine sahip PRB koltuklar, tamamen işlevsel bir HVAC sistemi, kolay kullanımlı gösterge paneli ve bazı kontroller için basit ulaşımlar verilmiş.

Tomcar TX4’ü 36.500 dolara alabildiğiniz gibi şirket, 2020 yılında kapalı kabinli ve ek özelliklerle daha pahalı lüks bir aracı ekleyecek. Türkiye şartlarında modelin 300.000 TL olduğunu düşünseydik yine de sahip olamak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum