Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3 “Cannonball Run” Rekorunu Model S P85D’den Alıyor!

Tesla'nın alınabilecek baz modeli olarak çıkartılan Model 3'ün, Cannonball Run'ın uzun mesafede gösterdiği düşük maliyeti şaşırtıyor!
Tesla Model 3 “Cannonball Run” Rekorunu Model S P85D’den Alıyor!

Yeni çıkan veya yeni çıkmış bir aracın özellikleri, kronik sorunları, verimliliği vb. konularda nasıl olduğu her zaman merak edilir. Hatta bir kısım insan yeni çıkmış modelden daha da emin olmak adına satın almasını geciktire de biliyor. Tesla yine güzel bir deneme ve rekorla karşımıza geliyor.

Amerikalı markanın Semi Kamyon sipariş rekorundan sonra şimdi de “Cannonball Run” ile gücünü gösteriyor. Enerji verimiliği ölçümü adına Tesla’yı satış rakamlarıyla en başta üzen Model 3, baya bir üzerinde konuşulacak performans gösterdi.

Amerika’da yapılan test, Kaliforniya – New York arasını kapsıyor.

Cannonball Run Tesla Model 3 Menzil

Cannonball Run gezintisini Alex Roy ve Dan Zorilla üstlendi. Kat ettikleri yol mesafesi 4600 kilometre. Yapılan bu büyük mesafenin gidiş masrafı direk olarak “acaba doğru mu?” sorununu sordurttu!

Tesla’nın daha fazla kişiye ulaşmak adına çıkarttığı Model 3 tek dolumla 350 km’ye yakın gidiyor.

Cannonball Run Tesla Model 3 4600 Km

Mesafeye göre ortalama bataryaları kaç kere doldurduklarına baktığımızda bizim hesabamıza göre 13 kere şarj edilmiş oluyor. Ve bu yolculuğun maliyeti sadece “100 dolar”

Model 3 diğer segment kardeşlerinden biraz ayrılıyor.

En başta fiyatıyla ayrım gösteren Model 3’ün, ekran tipi dikey değil yatık konumlu. Fiyatı da Model S ve Model X’e göre de oldukça uygun.

Yapılan testin hızlandırılmış görüntüsüne buradan bakabilirsiniz.

Navigasyon ekranda Tesla’nın son güncellemesiyle yol alan Cannonball Run etabı, ileri otonom sürüş ile yapıldı. Markasının aynı hediyelik süperşarj istasyonları gibi gerçek şekillerde geniş bir ağa yayarsa, batarya dolumları da sorun olmaktan çıkacak. Hatırlarsanız Avrupa şarj istasyonlarında 4 büyük otomotiv firması birleşmişmişti.

Sizce de Model 3’ün bu kadar uzan mesafe kat etmesine rağmen ortaya çıkardığı 100 dolarlık fatura fazla iyi değil mi? Bu maliyeti farklı, mesela bizim ülkemize göre 2 kat olacak şekilde hesap etsek 200 dolar olur! Yaklaşık 740 TL eder.

Ortalama 100 km’de 3.5L yakan dizel bir arabayı ele alalım. 4600 km’de yaklaşık 160L yakıta ihtiyaç duyacaktır. Güncel mazot litre fiyatı ile litre miktarını çarparsak 800 TL oluyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum