Yatırım yapmaya başla!

Suzuki’nin Yenilediği “Ertiga” MPV Sınıfına Damga Vurmaya Geliyor!

Suzuki'nin Swift alt yapısında Endonezya pazarı için oluşturduğu MPV modeli Ertiga, son haliyle daha lüks bir yapıda karşımıza çıkıyor.
Suzuki’nin Yenilediği “Ertiga” MPV Sınıfına Damga Vurmaya Geliyor!

Birinci nesli 2012’de gösterilen Suzuki’nin başarılı MPV’si Ertiga, 2. jenerasyonu ile daha fazla başarılı olma yolunda. Mazda ve Proton‘un da yapısını kullandığı Japon MPV’in temelleri Swift’e dayanmaktadır. SUV’ların çıkışıyla popülaritesini büyük oranda kaybeden MPV sınıf araçları, Suzuki’de gördüğümüz kadarıyla değişik bir boyuta geçirilmiş. Endonezya ve Hindistan’ın ailesel yapıya sahip araç merakı ile Ertiga direkt olarak o pazarların vazgeçilmezi olmuş.

Düşünce tarzının yüksek oranda değişim göstermesi, yeni aracının bölgesel zenginlerini artırma yollarını açmış. Normalde iç mekan yapısının geniş tutulduğu Suzuki’de karakter gereği yapı daha kompakt oluyordu. Görüyoruz ki insanların her daim ihtiyacı olan ferah hacimler Ertiga’da geniş tutulmuş.

Bu sefer Swift’in izinden gidilmemiş.

Daha dikkat çekici dış görünümü, tarz bir yapıya büründürülmüş. Mercek yapılı farları hissiyat yönünden iyi dururken, köşelereden verilen Led aydınlatmalar karizmasını artırmış.

Suzuki bir Japon olarak yenilikçi algısı oluşturmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş.

Izgara eskisine nazaran basit görünümden, krom detaylı sportif şekillere getirilmiş. Yeni tamponun açıklıkları ve çizgileri genel yapıya yakıştırılmış.

Kokpit parçalarında Ertiga’yı lüks gösterecek öğelere yer verilmiş.

2. nesilde normal olarak, çalışmanın ispatı şeklindeki parçalar dikkatimizi çekiyor. Direksiyon’un Suzuki’ye ait  değil de Audi‘ye ait bir yapıda hissettik. Deri kaplamalı 3 kollu direksiyon simidi, alt kısım ahşapla pahalı duruyor!

Sarı deri koltuklara karşı orta konsolda bazı öğeler basit kalmış yorumunu yapmak zorundayız.

Gösterge paneli digital olmadığı sürece zaten şimdiki hali yeterli. En azından okunaklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak biraz küçük ve basit kalan ekranla beraber klima kontrol kısımlarına daha fazla özen gösterilebilinirdi. Bu da tipik bir Japon çalışması olmuş.

Motor konusunda biraz değişikliğe gidildiğini gözüküyor.

Eski kasası 1.4L benzinli motor ve 1.3L dizel motorlarla üretiliyordu. Pekine getirilecek olan versiyonda 1.5L 104 beygirlik ünitenin olacağı söylendi.

Radikal değişim rüzgarlarını dış kısımda hissettiren Ertiga, iç mekan yapısında kullanılan kaliteli deri ve ahşap malzemeler sayesinde en az bir BMW 2 Serisi Activ Tourer kadar yüksek kalitede duruyor. Ertiga kendi pazarı için Ağustos ayında bayilerde yerini alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum