Yatırım yapmaya başla!

A90 Supra’nın Direksiyonuna Geçen F1 Pilotu Fernando Alonso Otomobile Övgüler Yağdırdı!2019 yılı itibariyle bir efsanenin yeniden doğuşuna şahit olmuştuk. 90’lı yılların He-Man’i Supra’nın 2JZ motorunun ürettiği süper güçlerle hareket etmesini çok farklı videolarda belki onlarca kez izledik. Supra’nın son kasasının gösterimiyle bazı insanlar arasında bölünmeler yaşandı. Düşünceye iten en büyük etmen BMW’nin bu işin içerisinde olmasıydı. Otomobil severlerin bazıları “Toyota sanki öylesine, zorla araç üretmiş gibi” farklı yorumlarda bulundular.

Herhangi bir ürünün usta ellerde övülmesi, ona karşı bazı ön yargıların kırılmasını sağlar. Bize göre şekil ve motor bakımında eskisine yakın hissiyat veren Supra’yı, F1’in İspanyol yeteneği Fernando Alonso sürdü.

Toyota’nın yeteneklerini fazlasıyla artırıp, zevk alınabilecek kıvama getirdiği A90’ı birde Alonso’nun denemesini istemiş. Beyaz bir Supra ile piste çıkan Formula pilotunun yüzünden de anlaşılacağı üzere Japon arabadan memnun kalmış. 3 yaşında karting yarışlarına katılan bir kişinin yorumlarını mecburen dikkatlice dinliyoruz.

Videomuzun 39. saniyesinde viraj bitiminden hemen sonra Supra’yı gazlayan Alonso, anlık güç aktarımdan çok memnun kaldı. Sonrasında 3.0L motorun çıkardığı homurtulu sesleri de sevdiğini söyledi. İlerleyen saniyelerde aracın iyi yol tutuş ve eğrilerde iyi hareket ettiğini söyledi.

Fark edilen bir şey de Toyota’nın dediği gibi hızlı şekilde köşe dönüşlerinde araç kendini çok iyi yolda tutmayı başarıyor. F1 pilotu da aynı konuya değiniyor. Kim ne derse desin şasi, motor ve kabin içerisi bir Almandan alınsa da, Supra’nın içerisinde her zaman bitirilmeyecek bir Japon yatıyor.

Yüksek hızlarda Fernando Alonso’da spor araç içerisinde çok iyi hissettiğini aktardı. Yaklaşık 3 dakikalık pist sürüşünde Alonso ile Supra’nın çok iyi birleşme yaşadığı gözüküyor. Gazoo Racing, kesinlikle iyi bir iş çıkardı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum