Yatırım yapmaya başla!

Renault’un F1 Moduna Alınan Alaskan Pick-up’ı Gösterildi!

Renault'un kamyonet sınıfına kattığı Alaskan, Formula 1 paketiyle gösterildi!
Renault’un F1 Moduna Alınan Alaskan Pick-up’ı Gösterildi!

Renault, son yıllardaki gömlek değişimiyle, ortaya harika bakışlar sergileyen otomobiller çıkarmıştı. Megane ve Talisman ile başlayan değişim fırtınasına tamamen yeni karoseriyle karaya ayak basan Koleos ile devam edilmişti. Geçtiğimiz sene Fransız şirket bizleri şaşırtarak kamyonet sınıfında girdiğini söylemiş ve ardından Alaskan’ı bizlerle buluşturmuştu.

Avrupa satışlarına başlanan pick-up, tamamen yeni bir platform üzerinde imal ediliyor. Yani Nissan Navara’nın örnek alındığı Mercedes X-Class’tan sonraki model Alaskan oluyor. Bugün de Fransız şirket CEO’su Renault – Nissan iş ortaklığında birleşmeye gidilmeyeceğini söylemişti. Bu açıklamadan sonra da Grand Prix için özel hazırlanan Alaskan F1 gösterildi.

Alaskan Renault F1’in Daimi Renklerine Boyanmış

Alaskan Renault F1'in Daimi Renklerine BoyanmışFazla bir görsel paylaşılmasa da gerekli mesajları biz aldık. Alaskan, siyah – sarı renk kombinleriyle kaportası boyanmış. Güzel görüntüsüne ek olarak tampon sis farı çerçevesine koyu sarı bir renk verilmiş.

Ön kısımda başlatılan krom uygulamalar dikiz aynası ve kapı kollarına doğru devam ettirilmiş.

Keza kapı altı kısımlarına da F1 sembolleri yapıştırılmış. Çalışmanın içeriği birebir Clio RS F1 ile aynı olmuş.

Farklı stillerdeki jantlarla beraber bagaj barları da Alaskan’ı tamamlayıcı öğeler olmuş. Arka kısımda F1’e özel sağlam bir çeki demiri gözüküyor.

Alaskan’da Mekanik Olarak Bir Değişim Olmamış!

Alaska'da Mekanik Olarak Bir Değişim OlmamışAlaskan’la gelen 2.3L hacmindeki ünite F1 için de göreve getirilmiş. Çekici görünümüne 190 hp lik güç ve 450 nm tork rakamları da yakışıyor. 10.8 saniyede kalkış yapan Alaskan, 2098 kg ağırlığına rağmen performans konusunda iddialı.

Teknik verilerin en güzel kısımlarından birisi de yakıt tüketimi. Alaska’nın her ne kadar kilosu 2 tondan fazla olsa da ortalama olarak yalnızca 6.9 litre yakıt tüketiyor.

Alaskan kamyonetin lansman rengi olan kahverenginden sonra gördüğümüz bu F1 siyah renk tonu da sinirli bir panter gibi göstermiş. Aslında hepsinden önce bu aracın off road donanımlı halini görmek isterdim…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum