Yatırım yapmaya başla!

Yeni Range Rover Sport SVR İki Tekerde Tur Rekorunu Kırdı!Bazılarımız halen daha dört teker üzerinde tam yörüngede gidemezken bazıları ise iki teker üzerinde virajlı karmaşık pistleri dolaşabiliyor. Bunu yapan 2011 Goodwood Festivali’nde Nissan Juke R ile iki tekerlek üzerinde gidiş rekorunun sahibi Terry Grant! Yetenek dolu bu adamın farklı alanlarda 25 dünya rekorunun sahibi olduğunu baştan söyleyelim.

Kendisi mesleki olarak dublörlük görevinde ve otomobil sporlarıyla bir ilgisinin olmadığı gözüküyor. Aslın da tam olarak öyle değil. Film ve gösterilerde herkesin yerine geçebilen bu insanlar çoğu şeyin özel eğitimini alıyorlar.

Dünyada gücü 500 beygiri aşan SUV üyesi Range Rover Sport SVR çıkışından hemen sonra, hazırlanan rampaya sürülüyor ve iki teker üzerine kalkıyor.

1600 metrelik parkuru normalde dublör 2 dakika 10 saniyede bitirebiliyor. Sport SVR ile olan denemesini ise 2 dakika 45 saniyede tamamlıyor. Rekorundan yaklaşık 35 saniye daha geç bitiriyor. Ancak boyutsal olarak Range Rover Spot SVR ile de en hızlı tur rekoru alınmış oldu.

Herkes kafasında böyle bir gidişin o kadar zor olamayacağını düşünse de ilk iki tekere bile kaldırmak ve dengede tutabilmek için yüzlerce kez çalışma yapılması gerekir. Bu alanda ustalaşan Terry, tam bir direksiyon ustası. Öyle olması gerekiyor çünkü gösterisinde yapacağı hareketler milimlik manevralardan oluşuyor.

Goodwood’un pistine baktığımız da gerçekten bazen çok daralan ve keskin virajlara sahip. Siemens’in 1965 Ford’a yaptığı otonom sürüş özelliği bile bu yolda sapıtmıştı ve başarısız olmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum