Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Porsche 911 Turbo S Exclusive: Tüm Zamanların En Güçlü Sınırlı Üretim 911’i!

Porsche, özel seri araçların arasına bir yenisini daha ekledi. 911 Turbo S üzerine yapılan bu proje, en benzersiz ve güçlü 911 olarak söyleniyor. Dilerseniz vakit kaybetmeden bu eşsiz Porsche'nin incelemesine geçelim!
2017 Yeni Porsche 911 Turbo S Exclusive: Tüm Zamanların En Güçlü Sınırlı Üretim 911’i!

Porsche nihayet şaheser niteliğindeki 911‘ini gösterdi. Porsche, 911 Serilerine farklı bir güç ve renkler eşliğinde bir Turbo S yapacağını duyurmuştu. Belli bir süre bu aracın ne zaman çıkacağı ve gerçekten olacağına da şüphe ile bakılıyordu. Alman firma meraklandırmanın etkili bir yol olduğunu düşünüp, 911 Turbo S Exclusive versiyonunu anca bu sene tanıtabildi. Baktığımızda Porsche gerçekten kolay bir iş yapmıyor. 40 yılı aşkın bir süredir bir araba üretip, bu arabayı halen efsane tadında çıkarması üstün bir başarı örneğidir.

Beetle‘ın halefi olarak zorlu bir yolculuğa çıkan 911, Porsche tarihinde çok özel bilgi ve ayrıcalıkları kendinde topladı. Porsche’nin bu 911’ne özel demiştik ancak, öyle düşündüğünüz gibi değil! 911’de çıtalar biraz daha yükseltilmiş ve Exclusive‘ye verilen ekstra donanım ile üretim kısıtlaması yüzünden bir çok kişinin garajında olamayacak. Çünkü sadece 500 adet üretilecek. Yani GT3 RS‘ler de dahil olmak üzere benzersiz araç karşımıza çıkıyor. Bakalım 911 Turbo S Exclusive‘in bu kadar özel yapan neymiş?

İşte Süper Porsche 911 Turbo S Exclusive:

Altın Sarısı 911 Turbo S’e Karbon Fiber Takviyesi Yapılmış

Altın Sarısı 911 Turbo S'e Karbon Fiber Takviyesi Yapılmış911‘de değişimin başlangıç yeri olarak kaportaya yapılan altın sarı boya diyebiliriz. Bu boya Exclusive’e özel olacak ve dediklerine göre başka bir modelde kullanılmayacak. Herhalde demek istedikleri, boya artı üzerindeki siyah şeritleri kapsayacak şekilde çıkartmayacağız dediler.

911 Turbo S Exclusive Ön Görünümü

911 Turbo S Exclusive Ön Görünümü911’e farklı olarak bazı parçaların özel olması sağlanmış. İlk göze çarpan havalandırma kanallarının parlak siyah parçalarla ile tamamlanıp, tampon altı rüzgarlığın sade ve uygun yapısı dikkat çekiyor.

911 Turbo S Exclusive Kaput Yapısı:

911 Turbo S Exclusive Kaput YapısıRenginden dolayıdır herhaldeki normal Porsche‘lere göre daha bir kaslı görünüm algısı yarattı. Ya da isminin sonunda fazladan ibare olduğu için psikolojik olarak da etkilenmiş olabilirim. Kaputuna baktığımızda kalın çift füme renginde şeritle görüyoruz. Sportif havasına katkı yapan bu şeritler, tavandan arka kısma kadar gidiyor.

911 Turbo S Exclusive Yan Görünümü

911 Turbo S Exclusive Yan GörünümüNedense pahalı görünümler araçların profil yapısından daha çok belli oluyor. Kalıpları hiç bir zaman değişmeyen 911‘lerin sadece boyutlarında farklılıklar oldu. 1974 911 ile 2017 911 arasındaki farkı az çok görmüşsünüzdür. Yan kısımda da Exclusive için özel hareketler yapılmış. Kapı arkasındaki hava kanalına füme karbon rengi vermeleri estetik açıdan hoş olmuş.

911 Turbo S Exclusive Jant Yapısı:

911 Turbo S Exclusive Jant YapısıJantlar 20″ olarak düşünülüp, bu kısma da metalik sarı rengi verilmiş. Sanki, jant içindeki şekiller orta göbekten bağımsız gibi duruyor.

911 Turbo S Exclusive Arka Görünümü

911 Turbo S Exclusive Arka GörünümüPorsche, ön kısımda bizleri sade bir görünüm ile karşılasa da, yan kısımda dahil olmak üzere belirleyici yerlerini arka tarafa aktarmış. Motor kısmına verilen hava kanallarının karbon yapısı, tavandan gelen şeritler ile uyumlu olmuş.

911 Turbo S Exclusive Rüzgar Kanadı ve Difüzör:

911 Turbo S Exclusive Rüzgar Kanadı ve DifüzörRüzgar kanadı ismine göre gayet mütevazi durmuş. Sizler için daha önce yayınladığımız 911 Turbo Avalanche‘ye göre yok denecek kadar küçük! Ancak bu rüzgarlık aracı kaba göstermeyecek şekilde, bagajdan fazla ayrılmadan sarı renk verilerek bu kısım tamamlanmış.

Porsche’nin Kırmış Olduğu Dünya Rekorunu Öğrenmek için Tıklayın.

Bu kısım, siyah karbon ağırlıklı yapılmış. Tampon uçlarına doğru yapılan kenar havalandırmalara da karbon yapısı verilmiş. Normalde Porsche arabaları bana hep etkileyici gelmiştir ancak bu Exclusive serisi sanırım kullanılan renklerden dolayı gözümde paha biçilmez gözüküyor.

Porsche 911 Turbo S Exclusive’nin İç Yapısı da Özel Olmuş

Porsche 911 Turbo S Exclusive'nin İç Yapısı da Özel OlmuşHemen belirtmem gerekirse; 911 Exclusive Serisi farklı renklerde de sipariş edilebilecek. 911 Turbo S Exclusive’in koltuk, kapılar ve orta konsolunda kullanılan malzemeler de farklı. Bu kısmın renk tonlaması dış kısımla ters orantılı olmuş. Temel malzeme yapısı ise nubuk ve deriden oluşturulmuş.

911 Turbo S Exclusive Koltuk Yapısı

911 Turbo S Exclusive Koltuk YapısıExclusive Serilerine verilen koltuklar diğer modellerinkinden ayrı. Koltukların 18 yöne ayarlanabilen bir yapısı var. Siyah koltukların ortasına da sarı şeritler verilmiş. Bu uyum kapılarda da aynı şekilde var.

911 Turbo S Exclusive Konsol Yapısı

911 Turbo S Exclusive Konsol YapısıYapı olarak orta konsolda fazla bir değişiklik yok. Karbon malzeme yapısı bu kısma kadar getirilmiş. İsteğiniz doğrultusunda iç kısımda farklı yerlere farklı uygulama yapma şansı tanıyorlar. Mesela sarı dikişleri veya malzeme yapısını değiştirip çoğaltabiliyorsunuz!

Porsche 911 Turbo S Exclusive ile Verilen Size Özel Malzemeler

Porsche 911 Turbo S Exclusive ile Verilen Size Özel MalzemelerPorsche, hatıra kısmını biraz geniş tutarak bu arabaya sahip olan müşterileri için bavul takımı ve dünyanın en pahalı Porsche tasarım saatlerinin arasına alınan süper bir kol saati de yanında veriliyor. Sanırım bavul takımıda bi hayli pahalıdır!

Porsche 911 Turbo S Çok Hızlı!

Porsche 911 Turbo S Çok HızlıÖzel oluşunu sadece boyasında veya içerisindeki sarı dikişlerden mi zannettiniz? Bu 911’i en özel kılan kısmı motor ünitesi ve performansıdır. 911’in bu projesinde fazladan  güç artırımına gidildiğini görüyoruz. 3.8 litrelik hacim standart kalırken, 580 hp güç artı 27 beygir ile 607 hp‘ye çıkartılmış. Aldığımız tork değerlerine baktığımızda 870 nm tork değeri olarak belirlenmiş.

911 Turbo S Motor Ünitesi

911 Turbo S Motor ÜnitesiGelelim hırçın Almanın performansına! Kimi yerde Exclusive’nin kalkış değerleri 2.9 saniye olarak verilse de, bu zaten 911 Turbo S‘in fabrika çıkışı kalkış süresidir. Yapılan testlerde bu aracın 0-100 km performansı 2.5 saniye olarak ölçülmüş.  Peki dünyanın en hızlı arabası Bugatti‘yi geçmeye ne kaldı? Yoksa neden bu daha hızlı diyerek çıkartsınlar ki! Maksimum hızı da biraz değişmiş ve 330 km/h olan hız rakamları 350 km/h kadar çıkabiliyor.

911 Turbo S’in Muhteşem Drag Yarışlarını Buradan İzleyebilirsiniz:


500 adetlik üretim sınırlaması olan 911 Turbo S Exclusive‘yi detaylı özelliklerinden bahsettik. Sizin de aklınıza ilk etapda; Turbo S’im olsa bu bu şekilde yapabilecek bir çok firma var zaten diye geliyor mu? Acaba bu satış stratejisi mi? Bu soruları geçiyor ve incelediğimiz 911’in gerçekten çok güzel olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu versiyon Porsche tarafından, onun kalite anlayışına göre şekillenen bir spor otomobildir.

Yani her ne kadar bu şekilde yapmak istesenizde bir yerde Porsche’de olup sizde olmayacak bir şeyle karşılaşacaksınız. 911’in üstündeki “Golden Yellow Metallic Color” olayı belki de tonu tutturulması zor şekilde oluşturulmuştur. Aslında var sayımlara hiç gerek yok. Porsche imajını tazelemiş ve Turbo S’e yüklediği çekici görsel çalışmalarla koleksiyonerlerin ileride çok aracayacağı bir araba olacaktır. Sizlerin 911 Turbo S Exclusive hakkında düşünecelerin nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum