Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lumma’dan “Range Rover Velar”a Hafif Dokunuşlar!

Land Rover ailesinin son üyesi Velar, Alman Lummar tarafından biraz daha büyütüldü. İşte devasa jantlarla yeni Velar!
Lumma’dan “Range Rover Velar”a Hafif Dokunuşlar!
Son Güncelleme: 
Yorum

Bazen sade bazen uçuk! Bu tanımlar tam olarak Alman Lumma Desing için geçerli tanımlar. Horst Lumma firmasını 1987 yılında açarak, kendi çapında lastik işleriyle uğraşan bir firmaymış. Sonrasında ise artık işleri biraz daha geliştirip araçlar üzerinde değişim fırtınalarına başlamış. İlk ve en iyi işlerinden biri de BMW’nin 2 ve 3 (E21-E30) Serilerine yaptığı cabrio modellemeler olmuş. Tabi bunlar 90’lı yıllar için geçerli.

Lumma Mercedes, BMW ve Porsche gibi Alman temsilcilerin haricinde Range Rover gibi İngiliz çizgilerinden de işler yapmayı seven bir firma. Kraliyet ailesinin son üyesi Velar‘a CLR GT kitinden tarzı çok bozulmadan Lumma’ın yetenekli ellerine bırakılmış. Alman firma da ufak ama etkili dokunuşlarla Velar için farklı paketler hazırlamış.

Ön kısımda kaputa işlem yapılmazken, ızgara da kendi stillerini devreye sokmuş.

Paket olarak sunulan ızgara normale göre biraz daha fazla açıklığı ve spor duruşa sahip.

Tampon altından gelen siyah parçalar, çamurluk üzerine kemer olarak dönülmüş. Farkettiyseniz rengi itibariyle aralara altın sarısı ufak parçalar eklenmiş.

Lumma tarzınıza göre Velar için profilde özel işlemler yapmış. Nasıl olsa ilk işi lastikçilik!

Müşterilerine en başta 22″ güzel desenelere sahip jant tasarımı sunuyor. 1.214 $ fiyatıyla.

Daha da büyüğünü isterseniz 23″ çapında ikinci bir seçenek sunuyor. Şimdi çamurluk kemerlerinin neden 30 mm daha geniş olduğunu anladık. Bu boy jant ise 1.544 $’a alıyorsunuz.

Arka kısımda yine ön ve yan kısımlardan gelen kemerlerin uzatıldığını görüyoruz. Piano black havasında!

İç mekanında Lumma paspas takımını ve pedal setini değiştirmekten başka bir şey yapmamış.

Velar’ın Lummar tarafından yapılan hafif modifikasyonu yerinde olmuş. Normalde tip olarak ağırla orta arasında duran Velar için yumuşak çalışmalar gördük.

Gizemli bir yapısı olan Velar’ın büyük jantlarla yeniden yorumlaması yapılmış. Bana kalırsa Lummar ikinci etapda fazla iddialı bir Velar ile karşımıza çıkacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu