Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Lamborghini SC18 Modeli İle Tarihinde Bir İlki Gerçekleştirdi!

Lamborghini bir süpriz yaptı ve tarihinde sadece "1 adet" olacak SC18 modelini gösterdi!
İtalyan Lamborghini SC18 Modeli İle Tarihinde Bir İlki Gerçekleştirdi!

Karşımızdaki, süper spor otomobilin şekli harika, üst seviyede ve kışkırtıcı! Peki Lambo, bu araç üzerinde ne yaparak marka tarihinde ilk olacak bir şey yapmış olabilir? Merak konusu bu durumu hemen sizlere söyleyelim. Bu aracın dünyada bir eşi olmayacak. İtalyan şirket, kuruluşundan beri ilk defa “tek üretimlik” bir model çıkarttı.

Garip gelebilir ancak bazı şirketler de bunu yapmıştır. Çoğu zaman bir serinin en özeli için 5, 10, 50, 200 vs. adet şeklinde sınırlı araç sayıları belirlenir. Mesela Maserati Ghible serisi üzerinden 200 adetle sınırlandırılan Ribelle‘yi üretmişti. Lamborghini’nin yaptığı bunların çok ötesinde. Başka bir eşi olmayacak SC18, motor sporları ekibinin sanatsal ellerinden çıkmış. Buyurun detaylara geçelim…

Markalar arası tehtidin hangi yüz şekliyle yapılması gerektiğinin örneğine bakıyoruz.

Squadra Corse ekibi tek seferlik aracı o kadar merkezi görmeyi başarmış ki, farklı birkaç Lambo serinin bize baktığını söyleyebiliriz. Aventador alt yapısının kullanıldığı SC18’in devasallaşan parçalarını görmekteyiz.

Kaputun sahip olduğu çift hava giriş tipi, 1.7 milyon $’a satılan Centenario‘dan alınmış.

Boğaların en sinirli tarafını gösteren SC18, son zamanlarda çıkan hiper araç mühendislik şirketlerine “savaşmadan ölmem” mesajını veriyor.

Kırmızı detayların çok kullanıldığı SC18, muhtemelen İtalyan müzesine yerleştirilir.

İnç rakamları söylenmeyen jant – lastik takımları da kırmızı şeritlerle süslenmiş. Ayrıtınlar harikulade! Geçtiğimiz sene sizlere sinirli bir Lambo örneği göstermiştik. Huracan Super Trofeo EVO olan bu seriye buradan bakarsanız, SC18’in ne kadar üstün bir cisim olduğunu görürsünüz.

Aracın kafes kısmının tümü biliyoruz ki karbon fiber. İtalyan şirket sadece hafif malzeme yapmak için mega bir fabrika kurmuştu!

Gövde arkaya doğru marka tarihinde az rastlanır şekle dönüştürülmüş. SC18’in tam olarak arka köşelerinden çıkartılan rüzgar kanadı ile motor kaputu arasında bir köprü yapılmış. Boşlukların çok verildiği arka tarafta, soğutma ögeleri ön plana çıkartılmış.

SC18’in motor ünitesi bilgileri verilmese de madem tek olacak o zaman kesinlikle kükreyen atmosferiğe yer verilecektir.

Lamborghini’nin kendi alanında az kalan 6.5L V12‘si de SC18 ile paylaşılacağını düşünüyoruz. En son SVJ’ye nakledilen motor, 770 ps ve 720 nm tork değerlerinde görev yapıyor. Nürburgring’te geliştirilen bu tek örnek, 0-200 km hıza 8.6 saniye gibi iyi bir performans sergileyebilir.

Lamborghini’nin her bir serisi özel ve hızlı! Bunu üretim tarihinden beri kimse değiştirememiş. SC18 model konusu da apayrı bir oluşumu simgeliyor. İtalyan şirketin tek örneği hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum