Yatırım yapmaya başla!

2020 Yeni Kia Soul İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Kia'nın kare yapılı kompakt aracı Soul, yeni neslinde müşterilerine tahmin edemeyeceği şeyler sunacak!
2020 Yeni Kia Soul İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Bulunduğumuz Kasım ayının başlarında sizlere Kia’nın kompakt aracı Soul’un yeni kasası hakkındaki en yakın dijital çizimlerini vermiştik. En son 2013 yılında stil değişimine giden Soul, bu sefer markasının güncel duruşlarını reddetmiş, özel bir bakış açısı oluşturmuş. Yeni kasasıyla hayatına çok renkli başlayan Kia, gerek benzin gerekse de elektrikli versiyonlarla hızlı koşusuna devam edecek.

LA Auto Show’da gösterilen Soul’un neredeyse her detayınd,  insanların görmek istediği çizgilerde gidilmesine dikkat edilmiş. Herkes kaplan burun ızgarayla devam edilecek diye düşünse de Koreli şirket bu kısımda ters köşe yapmış. Şimdi hep beraber Kia Soul’un donanım ve teknik bildilerinden söz edelim.

Yeni Kia Soul biraz daha alçak tasarlanmış olsaydı karşımızda Stinger’dan daha güçlü bir model geldi derdik.

Ön kısımda neler değişmiş? Eski neslindeki yuvarlak farlar yerine SP Konsept SUV’dan gelen slim far yapısıyla detaylandırılmış. Kaput şeklinin de değiştiğini görüyoruz.

Biraz PSA tarzına kaçan tampon kısmında büyük çaplı parçalara rastlıyoruz.

Panjur eski nesle göre biraz daha daraltılmış. Etrafı ise gövde rengine uygun bir kombin tonlarda olacak şekilde düşünülmüş. Asıl yol aydınlatmaları tampona taşınmış. Böylelikle daha sert bir görüntü elde edilmiş.

Modelin kibrit kutusu formları bozulmamış.

Soul’u ilk tanıdığımızda da böyleydi. Tatlı bir duruş sergilen modelin kare hatları yeni neslinde de devam ettirilmiş.

Kia tasarımcıları ilginin tamamen Soul’da olması için her şeyi yapmışlar.

Çalışmaların arka kısmında farklı ve yenilikçi bir duruş sergilenmiş. Kocaman bir bumerangı andıran stop farlar üst kısımda birleştirilmiş. Etrafı camla çevrili logonun bulunduğu plastik kısım için farklı olmuş yorumunu yapabiliriz.

Yeni Soul kokpiti bizleri hareketli tonlarla karşıladı.

Direksiyon, eski nesline benziyor ancak farklılaştırılmış. Değiştirlen kısımlarda 10.25 inçlik ekranın yapısı, vites kolu, klima, orta konsol yönetim butonları ve aracın genel kokpit tasarımında büyük farklar bulunuyor.

Farklı tonlardaki ambiyans kabin rengi, premium havayı yükseltiyor.

Işıklandırmanın kapılara yapılan bölümlerinde aracın kalitesine ve görselliğine ne kadar önem verildiğini söylüyor.

Soul’la birlikte kuvvetli motor seçenekleri getiriliyor.

Ülkemize gelmeyecek olan 2.0L doğal emişli motor seçenekler arasına alınmış. Öte yandan performans konusunda iddialı olan 1.6L‘den 201 ps güç ve 264 nm tork elde edilecek.

Kia’nın, tamamen yeni modeli Hyundai Kona‘dan gelecek bir de elektrik motoru olacak. Detayları tam olarak verilmese de Kona ile aynı olacağından değerle de benzer olacaktır.

64 kWh‘lık pillerle beraber Soul, 201 ps güç ve 294 nm tork üretecek. Bataryalar ise seviye 3 hızlı şarj sayesinde 54 dakikada %80 doluluk oranına getirilecek.

Yeni nesil Soul’un geliş şekli bizim hoşumuza gitti. Kupanın kare formuna dokunulmadan, parçalar üzerinde yapılan değişimler Kia’nın geleceğini de yansıtıyor. Motor bölümünde gerekli güç dağılımları mantıklı şekilde yapılmış.

Yeni nesil Soul’un, kardeşi Kona gibi elektriklendirilmesi de ona olan ilgiyi yükseltecektir. Bilinmeyen kısımlar arasında Soul’un ne kadar bir fiyata satılacağı var. Onu da ilerleyen aylarda öğrenebileceğiz. LA Auto Show’un beklenen bu modeli hakkında sizin duygu ve düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum