Yatırım yapmaya başla!

Nascar Kampından Çıkan Ken Block’un Yeni Oyuncağı: “F-150 Hoonitruck”

Ford Performance, Ken Block Hoonitruck'ı için inanılmaz özel bir motor hazırlamış. İşte nerdeyse 1000 ps olan Ford F-150!
Nascar Kampından Çıkan Ken Block’un Yeni Oyuncağı: “F-150 Hoonitruck”

Dünyada direksiyona hakim olan en iyi sürücülerinden olan Ken Block‘un yeni oyuncağı gösterildi. Showlarıyla o kadar çok insanı büyülüyor ki Block’un otomobil kullanmayı doğmadan önce öğrenildiği düşünülüyor. Gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerden olan Amerikalı sürücü, korkusuz videolarına şimdi de Hoonitruck‘ı da ekliyor. Karşımızda duran süper Muscle, Ford GT paketleriyle donatılmış.

Block’un yeni Gymkhana Ten’i bu sefer truck halde karşımıza geldi. Usta sürücünün babası da 1977 model bir F-150 sahibiymiş. Tabi Hoonitruck kadar hp’li değil!

Kafesin agresifliği için aslında çok bir söze gerek yok!

Hoonitruck, Wolverin’in pençesi gibi duruyor. Sert ve keskin! Klasik kamyonetin dışta gözüken neredeyse tüm parçaları yeni malzeme yapısıyla yeniden yapılmış. Ford Performance‘nin verdiği motor için kaputa uygun delikler açılmış. Düz tamponun alt kısmına sanki süpürge takılmış. Farlara yine “X” işareti verilmiş.

F-150’nin şu anda en hızlı ve yere yakın haline bakıyoruz.

Yeryüzünün en çılgın kamyonetine bronz renkli 20 inç jantlar verilmiş. Toyo lastiklerin sarıldığı tekerleklere göre çamurluklar genişletilmiş. Vücut, askeri kamuflaj tipinde alüminyumla değişimi yapılan bir parça stillerine sahip.

2 yıldır üzerinde çalışılan projede, süspansiyonun aracı en aşağıda tutması sağlanmış. Ken Block, ” Bu aracın ortaya çıkmasına inanılmaz memnunum. Eşsiz bir araç olmuş ve Hoonicorn’uma inanılmaz uyum sağlıyor.” dedi.

Hoonitruck’ın bagaj kapağına desteklenmiş rüzgar kanadı tipini başka bir yerde görmüş müydünüz?

Kaput kaldırılınca durumun büyüklüğü daha çok fark ediliyor.

Gördüğümüz alanda 3.5L Ford GT‘den gelen Twin Turbo V6 yatıyor. Ecoboost belki de ilk defa bu kadar yüksek beygiri taşıyacak. 914 ps’lik motor, 952 nm tork üretecek. Ken Block’un bu kadar beygirle neler yapabileceğini izlediğimiz videolardan az çok tahmin ediyoruz.

Aracı daha yakından görmek isteyenler, 7 Aralık’ta Amazon Prime‘de sergilenecek. SEMA Fuarı’na da gelecek Hoonitruck’un 17 Aralıkta da YouTube videosu yayınlanacak. Bu aşırı beygirli, klasik Ford F-150 sizce de fazla vahşi değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum