Yatırım yapmaya başla!

Yeni Nesil Toyota RAV4 “FT-AC Konsept” Tabanlı Üretime Alınabilir!

Toyota'nın başarılı SUV modeli RAV4'ün bir sonraki neslinin nasıl olacağı konusunda tahminler gelemeye başladı. İşte düşünülen RAV4 kasa yapısı!
Yeni Nesil Toyota RAV4 “FT-AC Konsept” Tabanlı Üretime Alınabilir!

Aradan geçen 24 sene içersinde kompakt yapılı SUV dünyasında fazlasıyla isim yapan RAV4’ün hangi tipte çıkacağını tahmin etmeye çalıştık. Yeni üretim kasası için daha zaman var ancak Toyota aslında şimdiden bizlere yeni RAV4’ü gösteriyor olabilir. Hatırlarsanız geçen sene duruş ve biçim özellikleriyle fuara getirilen FT-AC‘den alt yapı alınabileceğini düşündük.

Dinamik görünüm bakımından bir sonraki jenerasyonda bu konsept bence herşeyi veriyor. Tabi şu anda biraz macera gibi gelebilir ancak daha üst sınıflara çıktığımızda RAV4 hakkındaki hazırlık aşamalarını takip edebiliriz. Çünkü marka karakteri mutlaka bir modelle belli edilir ve zincirleme şekilde devam eder.

2018 yeni makyajlı haliyle gösterilen RAV4,
fazla bir değişim geçirmemişti.

Dış yapı öğelerinin daha soft ve RAV’ün sert hissiyatlarının üzerinden atıldığı bir şekilde karşımıza çıkmıştı. SUV’un yeni kasa yapısının TNGA (Toyota New Global Architecture) platformunda ele alınması bekleniyor.

TNGA’da şu anda Prius, C-HR ve yeni kasa Camry üretimleri yapılıyor.

Yeni RAV4’ün yapısal olarak daha eğlenceli olmasının yanında, kararlı bakışların çıkışı olan far ve ızgarada değişik grafikler izleyebiliriz.

Tahmin edilen ekran ve iç mekan yapısı, resmin sahibi olan yeni nesil Avalon’a benziyeceği yönünde.

Ayrıca TNGA’ya alınacak RAV4’ün güvenlik sistemleri de otomatik üste taşınmış oluyor. Toyota’nın Safety Sense ile çarpışma öncesi uyarma, acil frenleme, şerit takip ve koruma, otomatik uzun far sistemi ve çapraz trafik uyarıcı ileri teknoloji, RAV4’ün donanım listesinde olacak.

Motor bölümünde ise dizel haricinde benzin ünitede 2.0L Corolla’da tanıtımı beklenen hibrit motor yerini alacak. Onun dışında daha hangi seçeneklere yer verilecek bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum