Yatırım yapmaya başla!

Peugeot 508’in Mini Kardeşi 208’in İlk Görselleri Geldi!

Peugeot'un mini canavarı 208, herkesin ilgi duyacağı bir yapıyla gösterildi.
Peugeot 508’in Mini Kardeşi 208’in İlk Görselleri Geldi!

Peugeot 208’in geçen sene prototipi üzerinden yorumlama yapmıştık. Kamuflajlı olmasına rağmen 508’den yoğun izler taşıdığını söylemiştik. Ortaya çıkan görsellerde 208’in tamamen çıkış modelini görüyoruz. Süper mini aracın yeni neslinde üzerine daha fazla düşülmüş. Dış yapısındaki değişimleri net olarak algılaya bilsek de, asıl vurgular motor kaputunun altında gerçekleştirilmiş.

PSA’nın Toyota ile üretimlerini sonlandırdığı A sınıf araçların boşluğu 208 ile doldurulacak. 2012 yılında çıkan ve ilk değişimini yaşayan şehir aracının şimdiden harika durduğunu söyleyebiliriz.

Fransız şirketin 508 ile başlayan yeni yüz stilinin bir başlangıcı temsil ettiğini şimdi daha iyi anlıyoruz.

208, aldığı yeni tasarım dili sayesinde şu anda sınıfının en çekici modeli oldu! Yeni kasa tipiyle gelen Clio‘nun işi biraz daha zorlaşıyor. Far düzeni büyük abisi 508’inden yansıtılmış. Aslında normal olan bir aydınlatma, tampona ve iç kısımlara verilen LED’lerle farklılaştırılmış.

Peugeot 208, sınıfından beklenmeyecek güzellikte.

Model arması kaputun uç kısmında duruyor. Tampona ve ızgara bölgesine verilen detaylarda markaya yakışır şekilde. Aynı zamanda 308’inde bir yansıması olan 208, yine de en çok pençe şeklindeki LED düzenle adından söz ettirecek. En azından tanıması daha kolay olacak!

Kompakt b sınıf aracı, profilden crossover havası veriyor.

Crossover havasını, çamurluklarındaki kemerlerlerden dolayı öyle algıladık. Düzgün hatlara sahip 208, geniş bir duruşla karşılıyor. Siyah desenli jant grubu aracın profil havasında etkili olmuş. Mavi ve sarı lansman renklerinin de bu tonlarda seçilmesi tesadüf değil, zira çok yakışmış.

Yeni Fransız modelin arka duruşu en az ön kadar çekici!

Arka stoplar, siyah bir zemin üzerinde ağır ve sportif duruyor. Yeterli genişlikte gördüğümüz arka camların yukarısında bir de rüzgarlığa yer verilmiş. Mavi renkteki 208’de aracın elektrikli olacağı söylenmiş. Keza EV için ön ızgarada da farklılaştırmaların yapıldığını söyleyelim.

PSA’nın CMP mimarisinde ne denli iyi otomobiller çıkartılabildiğini 208’in kokpitinden anlamak mümkün.

İki kollu spor direksiyon ne kadar farklı duruyor değil mi? Sınıf üstü kabin gösteriminde dijital gösterge paneliyle karşılaştık. Orta konsola entegre bilgi-eğlence ekranı, çeşitli bağlantı özelliklerini barındıracak. Değişik düğme tiplerinin farklı olmasının PSA’nın işi olduğunu dış kısımdan sonra kokpit içerisinde de anlayabiliyoruz.

Motor bilgisine dair sadece EV’nin teknik verileri üzerinde durulmuş.

DS3 Crossback E-Tense ile aynı güç aktarma organı kullanılacak. Elektrikli model 134 ps güç üretecek. 50 kWh pil paketi yüklenecek 208’in, WLTP standartlarında 300 km civarında menzili olması bekleniyor.

Yeni Peugeot 208’in resmi olarak üzerindeki örtü 5 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda kaldırılacak. Lansmanı sırasında 208 hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceğiz. Bizi takip edin…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum