Yatırım yapmaya başla!

Yeni Kasa Hyundai Santa Fe’nin Resmi İlk Fotoğrafları!

Hyundai'nin büyük boy SUV alanında uzun yıllardır üretimde tuttuğu Santa Fe, yeni haliyle ilgili en yeni resimler geldi. İşte detaylar...
Yeni Kasa Hyundai Santa Fe’nin Resmi İlk Fotoğrafları!

Hyundai’nin 2000 yılında ilk olarak Kia ile ortak çalışma altında çıkardığı Santa Fenin digital resimlerini göstermiştik. Dha öncesindeki şekil yönlü tahminlerimizde neye benzeyeceğinden az çok bahsetmiştik. Keza bahsettiğimiz marka yüzü geleneği ile Santa Fe, resmen kabuğunu kırmıştı. Digital ortam resimlerinden sonra ilk gerçeğe uyarlanmış görselleri gösterildi.

İlk başta profil kısmından gösterilen resmiyle çıkış haberi verilen bu güzel SUV’un, şimdi gerçeğe en yakın dış ve iç mekan görüntüleri gönderildi. Yeni neslinde değişik grafiklere kavuşan Santa Fe, en sonunda ilgi çeken SUV klasmanı arasına katılmayı başaracak gibi duruyor. Çünkü değişen sadece yapısal farklılıklar değil. Yeni nesil güvenlik özellikleri ve geliştirilen donanımlarla yeni jenerasyon ele alınmış.

Hyundai modellerinin yeni yapılarıyla beraber Santa Fe’nin de aynı şekilde ele alınması başarılı olmuş.

Direk dikkatimi çeken ızgarası oldu. Çünkü çoğu firmanın kullandığı altıgen şekli ızgara, Hyundai’de daha desenli ve açılı olmuş. Kaputun hemen altından geçirilen krom şerit far altına kadar götürülmüş.

Slim far yapısının sinirli duruşu ile krom çubuk detayı uyumlu olmuş. Geniş tutulan sis farı etrafına sinyalinde dahil edildiği ışık grubu yerleştirilmiş.

Yeni Santa Fe’nin kokpiti ile ilgili görsel ve bazı özellikleri de geldi.

Dış tasarımı ile orantılı olarak değiştirilen kokpiti, güzel hissiyatlar veriyor. Güzel renklerinin kullanıldığı konsept çizimlerde sınıfına yakışır iç mekan yapısı karşılıyor. Gösterge panelinin digital hali ile üst orta kısma konumlandırılan multi medya ekran iyi özellikler taşıyor.

En başta akıllı ekranın Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı noktasına sahip. Yeni nesil bağlantı özelliklerinde sesli komutta var. Fonksiyonel direksiyon üzerinde bunun için ayrı bir tuş koyulmuş. Ve güvenlik özelliklerinin tamamının olması yanında ilk defa Santa Fe’de kullanılacak arka yolcu alarmı sunulacak.

Şimdilik Hyundai Santa Fe hakkındakiler bu kadar. Tam gösterimi yaklaşan Cenevre Otomobil Fuarı’ndan sonra olacak. Kısmi bir bilgi olarak da motorlarının 2.0 benzinli ve 2.2L‘ye kadar uzanan dizel yelpazesi olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum