Yatırım yapmaya başla!

Yeni Jenerasyon Focus RS için Söylenen “400 HP Olacak” İddiası Gerçekten Büyük!

Focus'un yeni çıkacak jenerasyonu için hazırlıklar devam ediyorken, RS versiyonun motoru hakkında oldukça büyük iddia var! İşte detaylar...
Yeni Jenerasyon Focus RS için Söylenen “400 HP Olacak” İddiası Gerçekten Büyük!

Ford, bu aralar yeni nesil Focus hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. 2019 model yılı olarak hayatımıza girecek c segment üyesi, beraberinde de kafa karıştırıcı özellikler getirecek. İlk 98 yılında sunulan Focus 3, 4 ve 5 kapılı olarak üretildi. 2004 yılının sonlarına doğru 2. nesliyle gösterildi ve talep oranı gittikçe artmıştı. 3. jenerasyonunda da hız kesmeyen Focus hakkında 2019 yılı için önemli iddiaların olduğunu sizlere daha öncesinde söylemiştik.

Ancak gelecek 4. neslin en güçlü versiyonu RS için 400 beygir olacağı gündemde. Peki bu nasıl olacak? Turbo besleme motorlarla mı yoksa farklı bir motor tipiyle mi?

Eb başta yeni neslin eskisinden daha uzun olacağını söyleyelim.

Dış yapısında beklediğimiz kadar radikal değişim olacak mı örtüler kalkınca anlayacağız. Yine de ön kısım anlamında far Led aydınlatmaların duruş biçimi ve ızgarasının daha geniş altıgen yapıda olacağını düşünüyoruz.

Focus’a verilecek kokpit yapısı aslında bundan önceki modellerde gösterildi diyebiliriz.

Yeni kasa Ford Fiesta‘nın modern ve yenilen iç mekanın aslında biraz daha geniş versiyonun Focus’ta olacağını işaret ediyor.

Focus RS’e gelmeden önce ST hazırlıklarından da söz edildi.

Focus’un yine dört kapılı ST’sinde güçlü bir Ecoboost görevde olacak. 2.0L hacme sahip motor tahmini 290 hp aralıklarında güç üretmesi bekleniyor. Daha da ileriye gittiğimiz zaman karşımıza RS’in hibrit motor desteği ile geleceği çıkıyor. Bu kısımda bir devrim olabilir. Çünkü 48V’luk sistem dahilinde, yine ST Ecoboost’un yanına yerleştirilen bir elektrik motor olacak diyebiliriz.

400 beygir ve 600 nm torka çıkacak güçler, sanırım 2020 Focus RS’i 4 saniye veya altında 100 km/h hıza çıkartabilecek. 2019 yeni Focus’tan sonra 2020 için hazırlanacak RS’i daha net öğrenmek biraz zaman alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum