Yatırım yapmaya başla!

Hyundai Sonata Yeni Kasasında “N Versiyon”la Taçlandırılabilir!

Ascarissdesign, Hyundai'nin Sonata üzerine halen daha düşündüğü V versiyonu, Korelilerden daha önce gösterdi...
Hyundai Sonata Yeni Kasasında “N Versiyon”la Taçlandırılabilir!

Hyundai’nin D segmentte koşturduğu Sonata’nın yeni nesli hakkında bilgilendirilmiştik. Karoser yapısı olarak 8.neslinde farklılık göstererek, coupe formlu düşünülmüştü. Koreli markanın araç hatlarındaki agresif duruş geleneği büyük sedanla devam ettirilmişti. Hyundai’nin sınıflarında “i” dönemine geçmesiyle aslında Sonata adına i45 piyasada satılmıştı. Ancak fiyat/performans değerlendirilmesinde ve insanların ismi tanımıyor oluşları kötü satış rakamlarını beraberinde getirmişti.

Ascarissdesign‘dan gelen yeni bir rendar da Sonata’nın N versiyonu yansıtılmak istenmiş. Aslında Hyundai bu projeye yer vermese bile en azından lüks sedanın performans duruşunun nasıl olduğunu görmüş olduk. Koreli markanın alt biriminin Vloster N çalışmasını dikkatlice izlemiş ve sonucunda Subaru WRX ve Golf GTI’ın gerçekten bu saatten sonra dikkatli olması gerektiği kanaatine varmıştık.

Ascarissdesign, çalışmasını tek bir karede gösterse de aslında bu da olayı anlamamız için yeterli olmuş.

Yeni Hyundai Sonata N VersiyonKore ataklarının son örneği Sonata, modifiyeye müsait bir yapıya sahip . Gördüklerimiz arasında oval kaputunun cama yakın kısımlarına havalandırma detayları çizilmiş. Tasarım merkezi, mercekli LED teknoloji farların yapısıyla oynamamış. İlk tanıtım görsellerinden farklı olarak yatay krom çubuklarla beslenen panjur sportifleştirilerek petekli şekle getirilmiş. Versiyonu belirtici N logosu ise sağ üst köşeye konumlandırılmış.

Aynı diğer Hyundai N model geliştirmelerinde olduğu gibi tampon lipi sayesinde sedan yere daha çok yakınlaştırılmış. Çift yönlü ayrılan yan hava girişleri güzel bir görüntü sunuyor. Çıkış yaptığı zaman mutlaka insanların tercih listesine girecek Sonata, N ile birlikte yüksek performansın kararlı duruşunu bize gösteriyor.

Sanatçı, hayalindeki Sonata N’i daha ince yanaklara sahip 19 inçlik bir jantla bütünleştirmiş. Dikkatli baktığımızda kaliperlerde de N logosu ihmal edilmemiş. Her zaman uzun dingil mesafeli dört kapılı araçların hele de tasarımı güzel olanların süspansiyon ve lastik ögeleriyle daha aşağıya konumlandırılması, aracın bakış zevkini artıyor. Ascarissdesign’ı çalışmasından dolayı tebrik ediyor, Hyundai’ye iyi fikir olabilecek bir Sonata versiyonunu çizdiğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum