Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Hyundai Genesis New York Concept: Amerika Biraz Daha Lüksleşiyor

Hyundai'nin lüks segment markası Genesis, yine şaşkınlık verecek bir model çıkartıyor. Amerika'ya özel New York ismini veren Koreli firma, yeni aracını ileri teknoloji ile doldurmuş. Bakalım, bu yıl netleşen ve 2020 yılına çıkması planlanan Yeni Genesis New York Concept modeli nasılmış?
2017 Yeni Hyundai Genesis New York Concept: Amerika Biraz Daha Lüksleşiyor

Genesis, Hyundai bünyesinde oluşturulmuş lüks segment otomobil markasıdır. Toyota’nın Lexus, Honda’nın Acura ve Nissan’ın Infiniti modellerinden sonra Genesis, Hyundai’nin Amerika’ya giriş bileti olmuştu. Bu markanın Amerika pazarına girmesi için o kadar yoğun bir caba içerisine girilmiş ki, ilk etapta Avrupa pazarına sunulmamış. Genesis markası belli senelere kadar Hyundai modeli olarak anılıyordu. 2014 yılından itibaren hızlı çıkışları ve Avrupa vizesi almasıyla herkes ayrı bir marka olduğunu anlamıştı.

Kusursuz çizgilerde otomobil üreten Genesis, şimdilerde Amerika temalı New York Concept arabasını tanıttı. Önceki modellerinin yansıttığı premium hava oranı, bu versiyonda katlanarak gittiğini görüyoruz. Ancak bu araba çıktığı zaman dikkat edilmesi gereken, önce ki modelleri gibi fiyatlarının Amerika’da ucuz Kore’de pahalı olmaması gereklidir. Fiyat farklarından dolayı Kore’de oldukça fazla yadırganmıştı.

Yeni New York Concept ile Hyundai’nin gelecek tasarım çizgilerini görüyoruz. Genesis, çok havalı, çok çekici ve sağlam sütunlar üzerine kurulmuş olsa da, bana göre artık firmaların özgünleşmesi kanısındayım. Son çıkış yapan otomobillerde aynı bakışları görüyor olsak da, güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

İşte karşınızda Genesis New York Concept modeli:

Genesis’in Dış Tasarımı Spor Sedan Duruşu Veriyor

Genesis’in Dış Tasarımı Spor Sedan Duruşu VeriyorDış yapısına baktığımızda, bir çok model ile eşleştirebilirsiniz. Firmalar öyle bir duruma geldi ki, ince far tasarımı ve geniş ızgara olmazsa herhalde satamayacaklarını düşünüyorlar. Alt sınıflardan üstü sınıf araçlara kadar grafikler ortak olmuş durumda.

Genesis New York Ön Görünümü:

Genesis New York Ön GörünümüNew York Concept’in ön kısmına baktığımızda, tamponun böldüğü far yapısını görüyoruz. Altıgen yapılı büyük ızgara yapısı, burun kısmının eğimli duruşuyla neredeyse tamponun bitiş noktasına kadar gelmiş. Tamponun, farların aşağısına doğru konumlandırılan hava kanalları ile miğfer takmış “Gladyatör” duruşu veriyor.

Genesis New York Yan Görünümü:

Genesis New York Yan GörünümüŞirket Gran Coupe olmadığını ne kadar savunsa da, Genesis New York, sedan bir coupe modeldir. Son olarak tanıtımını yaptığımız 2018 Mercedes AMG GT Gran Coupe modeline baktığınız zaman, tavanın aşağıya doğru eğiminin New Yok ile aynı olduğunu görüyoruz. Büyük gövde yapısına göre seçilen fütüristik 21 inç jantlar şık olmuş. Ön çamurluklara verilen delikli hava kanalları da, vahşiliğine katkıda bulunmuş.

Genesis New York Arka Görünümü:

Genesis New York Arka GörünümüHatırlarsanız 1999 yılında Peugeot, lüks sınıfı 607 modelini tanıtmıştı. Bagaj kısmında Genesis amblemi olmasa Peugeot 607 modelini tekrar hayata geçirdi derdim. Biraz önce dediğim kalıplaşmış tasarım anlayışı sözümü, New York Concept’in arka kısmı için diyemeyeceğim. Son zamanların en etkileyici arka tasarımı diyebilirim. Sade ama gösterişli! İnce gelen farları ön kısım ile takım yapılmış. Arka tampona verilen çıkıntı ile ön tamponun stili aynı. Egzoz grubuna dörtlü çıkış verilerek, sınıfını da belli edilmiş oluyor. Ayrıca iki far arasına verilip, bagaj boyunca devam eden krom şerit göz dolduruyor.

Genesis New York’un İç Yapısı

Genesis New York’un İç Yapısıİç yapısına baktıktan sonra ilk tepki “Yok canım” olabilir. Direksiyon üzerine konumlandırılan 21 inç ekranı, biraz büyük mü olmuş? Bence büyük ama çok amaçlı bir ekran olmuş. Aracın gösterge paneli de içerisine katılarak, kendinizi “simülasyon” odasında zannedebilirsiniz.

Genesis New York Direksiyon Yapısı:

Genesis New York Direksiyon YapısıBir iddiam şudur ki, Genesis New York’a koyulan üstü kesik direksiyon simidi mode olma yolunda ilerliyor. Kısa süre önce incelemesini yaptığımız Bentley EXP 12 Speed 6e modelinde bu direksiyon tipine rastlamıştık.

Genesis Bilgi Ekranı Görünümü:

Genesis Bilgi Ekranı GörünümüNormalde iç kabinin çizimlerini ilk gördüğümüz zaman, konsept de olsa bu şekilde çıkmaz demiştik. Biraz yanılmış olabiliriz!

Genesis Arka Yolcu Bölümü Görünümü:

Genesis Arka Yolcu Bölümü GörünümüOrta panel, kesintisiz olarak arka kısma kadar uzanıyor. Bilgi-eğlence ekranları yine arka yolcular içinde düşünülmüş. Hyundai’nin böyle bir tasarımı bizlere abes gelse de, bu yenilikçi stiller gelecekte olabilecek modellerinin sinyallerini veriyor. Bu sinyalleri de hatırlayacağımız üzere Tesla Model S daha erken vermişti.

Genesis New York Gücünü Hibrid Motorla Sağlayacak

Genesis New York Gücünü Hibrid Motorla SağlayacakNew York Concept’in yaklaşık çıkış tarihi 2020 yılı olarak hesaplanıyor. Çıkış tarihine baktığımız zaman, benzinli ve dizel ünitelerin çoğunlukla bittiği bir tarihe denk geliyor. Hyundai, New York Concept için benzinli veya dizel motor üniteleri geliştirmemiş. Benzinli bir motor takacak dahi olsalar, G90 modelinden hazır olan bir V8 5.0 litrelik 308 beygir güç üreten ünite hazırda bekliyor.

Genesis Motor Ünitesi:

Genesis Motor ÜnitesiGenesis New York için asıl düşünülen 2.0 litre hacminde, dört silindirli ve 242 beygir güç üreten Hibrid motor planları içerisindeler. Ön kısım benzinli motor tarafından idare edilirken, arka tekerlekler çift Hibrid ünitelerle desteklenecek. Toplam da 3 motora uyumlu olacak, 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana yer verilecek.


Kore’nin en lüks markası olan Genesis’i yaptığı bu projeden dolayı tebrik ediyoruz. New York Concept’in her noktasına ayrı bir detay yükleyerek, farklı olmaya çalışmışlar. Ön tasarımı diğer markaların modellerine benzese de, güzel demekten başka şansımız yok! Çünkü gerçekten güzel.

Özellikle arka tasarımı, en beğendiğim noktası oldu. İç yapısını ne kadar da ilginç ve inanması zor olsa da, gelecekteki araçlarımızın bir çoğu aynı şekilde olacaktır. Genesis, bu konsept modelle Amerika pazarının lüks kavramlarını değiştirebilir. Hyundai firmasının son zamanlarda ki, ürün gamı genişletme çalışmalarını bir çok kişi farkına varmıştır. New York Concept’den sonra Toyota, Nissan ve Honda üçlüsünden süper ataklar gelebilir. İncelemiş olduğumuz Genesis New York modeli hakkında sizin yorumlarınız neler olur?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum