Yatırım yapmaya başla!

Ford Mustang’in 60’lardaki Mach 1 Efsanesi Yeniden Canlandırılıyor!

Ford, Mustang Mach 1 efsanesini yeniden yollara çıkarmak istiyor ancak bunu hangi kasa tipinde yapacak bilinmiyor!
Ford Mustang’in 60’lardaki Mach 1 Efsanesi Yeniden Canlandırılıyor!

Muscle Car meraklıları Topspeed‘in yayınladığı ve ustaca çizilmiş Mustang Mach 1’i yakından tanırlar. 1969 yılında çıkışı yapılan bu versiyon aslında “performans opsiyon paketi” olarak insanlara tanıtıldı. Mustang’in yüksek hız kuyruğu, 9 sene üretimin ardından sonra dinlendirilmiş.

Ta ki 2003 yılına kadar. Ancak 5. nesil Mustang’tan sonra yapımı yeniden durdurulmuş. Biraz tarihini araştırdığımızda Ford aslında Mach 1 denilen kavrama biraz muhtaç kalmış. Nedeni ise o yıllarda GM’nin, Chevrolet Camaro ve Pontiac Firebird‘lerin karşısına yüksek güç üreten model çıkartma gereksinimidir.

Ford Mach 1 Kavramını Elektrikli Bir Crossover Olarak da Düşünebilir!

Ford Mach 1 Kavramını Elektrikli Bir Crossover Olarak da Düşünebilir!Evet, yükseltilmiş spor araba yerine elektrikli bir crossover da düşünceler arasında. Peki Mach 1 ne olacak! İnternette Ford’a ait kamuflajlı, büyük hacimli bir araç görseli dolaşıyor. Ona da bir yorum yapacak olursak; Mustang’in yüksek performans kavramına uymuyor.

Bize kalırsa yine bu aracı spor otomobil olarak düşünmek daha mantıklı geliyor. En son 2004 yılında yapılmış ve bundan sonra da o şekilde devam ettirilmesi taraftarıyız.

Duygusallığı katmadan Ford’a SUV mu yoksa yine tek kapı üzerine yapılacak Mach 1 mi daha karlı iş olur ona bakmamız gerekiyor. Nasıl ki Peugeot’un MPV’lerini SUV’a dönüştürmesi yerinde bir karar ise Ford’dun da Mach 1’i bundan sonra elektrikli bir 4×4 olarak lanse etmesi şirket çıkarlarına daha iyi gelecektir.

Son olarak bir şey demek gerekirse; Amerikalı markayı şimdiki çizgilerinden de farklı olan, yüksek performanslı, Edge boyutlarında bir Mach 1 SUV üretimine daha yakın olduğunu söylemek istiyoruz. Konuştuklarımızda “kesinlik yok” ancak kısa süre içerisinde Ford bu konuda açıklama yapacaktır…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum