Yatırım yapmaya başla!

Ferrari’nin En Yeni Spor Aracı “F8 Tributo” Güçlü V8 Motoruyla Gösterildi!

Ferrari, en yeni F8 Tributo modelini gösterdi. Dijital görsellerle gelen modelin güçlü bir V8 ile beslendiğini söyleyelim. Detaylar haberde!
Ferrari’nin En Yeni Spor Aracı “F8 Tributo” Güçlü V8 Motoruyla Gösterildi!

Karşımızdaki spor otomobil 488 GTB’nin yerine geçecek  F8 Tributo. İtalyan marka geleneksel olarak devam ettirdiği model devamında 2015 yılından günümüze kadar gelen 488 GTB, yerini artık bu yeni süper spora bırakıyor. Öncesinde ise 488 GTB de bayrağı 458 Italia’dan almıştı.

Model hakkında, performansın daha da geliştirildiği bu da hafifletilmesinden kaynaklı olduğu söylendi. Yeni F8 Tributo, 488’in devam modeli olduğunu şeklinde de belli ediyor. Geçmişin ikonik modellerini de unutmayan Ferrari, 21. yüzyılın 308 GTSsini hayata geçirmiş olacak. Hızlı İtalyan atının teknik verilerinde neler varmış hep birlikte bakalım!

Yapı bakımından tamamen aerodinamik duruş üzerine kurulu bir spor modele rastlıyoruz.

Yeni Ferrari F8 Tributo Ön GörünümKarşımızdaki görsel bize, 2 yıl önce en hızlısı olarak lanse edilen 812 Superfast‘i hatırlattı. Marka genel çizgilerini bozmadan tasarım hazırlamış. F8 Tributo’nun farları 488’in revize edilmişi gibi duruyor.

Alt kısımlara indiğimizde tampona fazlasıyla romantiklik katılmış. Hava kanalları kısmında hayran kalınacak şekillere başvurulmuş. Hatlar biraz daha keskin ve dinamik bir duruş hakim.

Sonraki yıla hazırlanılacak F8 Tributo için yan kısımda da duruş biçimini değiştirmiş.

Yeni Ferrari F8 Tributo Yan GörünümÜst kısımdan gelen görüntüde kaputtaki derin açıklık, bazı dengeleri ayarlamak için orada. Klasik bir jant sitili görsek de yine de güzel duruyor. Kıvrımlı parçaların başladığı marşpiyelden sonra üste doğru oval bir gidişle profil tamamlanmış. Kusursuz!

F8 Tributo arka kısımdan 812 Superfast’ten izler taşıyor.

Yeni Ferrari F8 Tributo Arka GörünümMakyajlanmış bir 812 gibi duran yeni modelin arkasında da dörtlü stop grubuna yer verilmiş. Motoru soğutacak hava kanallarının yönü tarz bir şekilde tamponun ortasına verilmiş. Parlak difüzöre yuvarlak uçlu çift çıkış egzoz yerleştirilmiş. Entegre rüzgarlığın duruşu itibariyle de F8 Tributo olduğundan daha geniş bir görüntü sunmuş.

Kabin içerisine girdiğimizde Ferrari yeniliklerini görmek mümkün.

Yeni Ferrari F8 Tributo Kokpit488 GTB’den çok daha modern bir hava var. Direksiyon simidi ve tuş yerleşimlerinde bir değişim yapılmamış. Uçak motorunu anımsatan hava menfezleri şekil olarak 812 ile aynı. Orta konsolda yeni bir düzen hakim. Kontrast dikişlerin geçtiği deri ön göğüste, müzik ve hava giriş düzeni değiştirilmiş. Hız ve devir yolcu bilgilendirme ekranı yine aynı noktaya yerleştirilmiş.

Yapılan gövde çalışmaları neticesinde F8 Tributo, 1.330 kg’ye düşürülmüş.

488 GTB’ye göre güç oranlarında fazlasını verse de F8, asıl kullanılan hafif parçalarla üstünlük kuruyor. Aracın orta kısmına yerleştirilen V8, 3.9L hacimli. 720 beygir güç ve 770 nm tork üretiyor. Geçtiğimiz sene Paris Auto Show’a gelen Spyder Pista ile olan teknik verilerinde F8, sadece 1 beygir eksik.

Standartlarda konuşacak olursak bu motorla kırmızı roket, 2.9 saniyede kalkışını tamamlıyor. Yerini aldığı model ile aralarında 0.1 saniyelik bir fark olduğu görüldü. Top speed rakamları F8 için 340 km/h olarak belirlenmiş. 330 km/h’lik 488’in son hızından da daha fazla sonuç çıkıyor. Aracı canlı görmek için Cenevre Fuarı’nı bekleyeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum