Yatırım yapmaya başla!

12. Jenerasyon Corolla’nın En Büyüğü Touring Sports Sizlerle!

12. nesil Corolla'nın en uzun versiyonu Touring Sports'un ilk görselleri yayınlandı. İşte detaylar...
12. Jenerasyon Corolla’nın En Büyüğü Touring Sports Sizlerle!

6 ay önce dünyanın en çok satılan otomobili Corolla’nın tanıtımı gerçekleşmişti. O tarihten itibaren efsane modelin Amerika versiyonları ile birlikte, farklı tipleri de bizlere aktarılmıştı. Ne olursa olsun insanların hep ilgi göstereceği ve her daim sağlam karakteriyle yoluna devam Corolla, üçüncü kasa tipi Touring Sports‘a da kavuştu.

Hatchback alanda Auris isminin de Corolla adıyla devam edilmesi kararından sonra gözler, yeni neslin ne zaman geleceğine çevrildi. ABD’de hatchback olarak tanıtımının ardından sedan versiyona yoğunlaşılmıştı. Wagon daha önce davranarak Paris Otomobil Fuarı için kendini hazırlamaya başlamış. Fuar öncesi kısıtlı da olsa Corolla Touring Sports’un özelliklerinden bahsedilmiş!!!

Yeni nesil Corolla Touring, hatchback ile arka kapıya kadar aynı!

Eskisine nazaran daha keskin ve çekici bakışlara büründürülen Corolla, Touring Sports‘ta da spor tamponu ve geniş ızgarasıyla ön plana çıkıyor. Dediğimiz gibi jant tipleri dışında arka kapıya kadar yapı aynı şekilde götürülüyor.

Eskiler için konuşacak olursak; Toyota, wagon tiplerinde bir Audi veya Renault gibi güzel ve orantılı tasarımlar yapamıyordu. Gelinen noktada Toyota’nın tarzını ne denli değiştirdiğini anlamış olduk. Gayet tok ve güzel duran bir Corolla Touring örneği görüyoruz!

E210 12. Jenerasyon Corolla Wagon için iddalı şeyler söyleniyor.

Toyota’nın Belçika tasarım stüdyolarında hayata geçirilen Touring Sports, sınıfının en iyi diz mesafesine sahip olacağı söyleniyor. Devam ettiğimizde ise iç mekanın ferahlığının 2.700 mm’lik aks mesafesinden geleceğini anlıyoruz.

Renault Megane Grantour rakamlarına göz gezdirdiğimizde ise 2.712 mm‘lik aks aralığı değeri çıkıyor.

Touring Sports’un kokpiti sedan ve hatchback türevleriyle aynı olacak.

İç kısımda direksiyon, koltuk, ekran vb. ögeler birebir aynı olacak. Wagonun ayırıcı kısmında cam tavan gözüküyor. Anlaşılan eskiden olduğu gibi panaromik cam tavan Corolla’nın yalnızca wagon tipinde sunulacak.

Aktarma organlarında yeni geliştirilen turbo destekli 1.2L, 1.8L hibrit motorlu ünite ve Avrupa – ABD pazarları için 2.0L hacimli benzinli ünite listelerde olacak. Yeni nesil Corolla Touring Sport’un geri kalan özellik ve teknik bilgilerine Ekim ayında geçekleşecek Paris Otomobil Fuarı’nda sizlere verebileceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum