Yatırım yapmaya başla!

Carlex’in Mercedes 230 SL Pagoda Restoresi Çok Uzun Yıllar Konuşulacak!

Her yaptığı çalışmada kendine hayran bıraktırmayı bilen Polanyalı şirket Carlex'ten muhteşem bir Mercedes 230 SL geldi!
Carlex’in Mercedes 230 SL Pagoda Restoresi Çok Uzun Yıllar Konuşulacak!

Bu dünya 230 SL gibi bir Mercedes modelini gördü! W111 sedan platformunda üretime alınan 230 SL Pagoda, cabrio şeklini almış en güzel otomobil örneklerinden biriydi. Yalnızca 1963 – 1967 yılları arasında üretildi. 55 sene öncesini konuştuğumuzu düşünürsek, 230 SL’nin nasıl bir özen çerçevesinde yapıldığını da anlamış oluyoruz.

Polonya merkezli modifiye şirketi Carlex, müşterisinin özel isteği üzerine Pagoda’yı deri kaplama ağırlıklı enfes bir hale getirmiş. Başka hiç bir araçta göremeyeceğiniz saklama yerleri, farklı desende kaplamalar ve imzaları içeriyor. Gelin hep beraber bu özel kahve tonlardaki araç değişimine bakalım!

230 SL Pagoda’nın öncesinde dış kaporta aksamlarının yenilmesi yapılmış.

Mercedes’in ünlü “Silver Arrow” gümüş rengi 230 SL’de tazelenmiş. İyi bir işçilikle atölyeye sokulan Mercedes, resmen 60’lı yıllardan günümüze gösteriş yapmaya gelmiş.

Üstü açık Pagoda’da hiç görmediğimiz çalışmalar olmuş.

Carlex SL’nin kokpiti için sanıyoruz ki, uzun süre sadece planı yapıldı. Yoksa göze bu kadar harika gözüktürecek detayları yapmak kısa sürelerde olacak iş değil! O yüzden bizi Carlex müşterinin özel istekleri çok şaşırttı.

Sanki bir araba iç mekanı değil de dünyanın en pahalı valizi veya çantası gibi duruyor.

Koltuklardan başlatılan koyu tonlu kahverengi deri çalışması güneşliklere, orta kolçağa, arka tavan ve kapı köşeliklerine kadar uygulanmış.

Koltuk tarzında retro bir hava hakim.

Belki sahip olmuşuzdur; kalın derili bir deri bir çanta ve olabildiğince kalın dikişleri! Aynısını 230 SL Pagoda‘nın koltuklarında görüyoruz.

Öte yandan taba rengi deri de orta konsol, kapı ve arka bölümlerde yoğun olarak kullanılmış.

Arabanın başlı başına kendisi büyüleyici olmasının dışında Carlex’in detayları harika.

Taba deriyle kaplı kapılara tutturulan çanta , sizce de çok tarz durmuyor mu?

Asıl sürprizin yapıldığı bagaj kısmına geçmeden önce arka koltuklara koyulan sandığa bakalım.

Yüzde yüz anlaşılıyor ki araç sahibi, deri kokusunu çok seven ve kendini farklı gösterecek objelere bayılıyor. Tam emin olmamakla birlikte; arka koltuklarda kemerlerle sarılı valizler görmekteyiz. Tatile çıkarken ortamı bozacak her türlü malzemeden kaçınılmış.

Geldik bagajdaki sandığa!

Sandık içerisindeki bu piknik konseptini görünce aklımıza Bentley Bentayga geliyor. Özel kasada iki şarap kadehi, tabak, çatal, bıçak ve bazı baharatlıkları görüyoruz.

Klasik Mercedes’in son şekline bizler çok beğendik. Kahve tonlardaki deriden yapılan kaplamaların zevkine de ayrıca hayran kaldık. Merak ettiğimiz bu aracın maliyet fiyatı! Çok pahalı olduğu kesin ama ne kadar olduğunu inanın bizde kestiremiyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum