Yatırım yapmaya başla!

2017 BMW 5 Serileri Alman AC Schnitzer Tarafından Yeniden Yorumlandı! 

Alman modifiye firması AC Schnitzer, şimdi de yeni 5 Serisi sedan ve wagon versiyonları üzerinde çalışmalar yaptı. İşte detaylar...
2017 BMW 5 Serileri Alman AC Schnitzer Tarafından Yeniden Yorumlandı! 

Alman AC Schnitzer son bombalarını sahalara sürerek yeni BMW 5 Serilerini kendi tekrar yorumladı. 1987 yılında kurulan firma BMW, Mini ve Lan Rover modelleri üzerine proje geliştiriyor. Sürekli BMW araçlarının karoser ve motor bölümlerinde çalışmalar yapsa da aslında BMW’den ayrı bir kurumdurSchnitzer Motors, standart araçların üstün yol tutuşlu, performans verilerinde yüksek güç alma prensibiyle projelerini yapıyor.

Son olarak Cenevre Fuarı için yaptığı BMW i8‘in, özellikle kırmızı ve tonları verilen rengiyle gözlerimiz kamaşmıştı. Boş durmayı sevmeyen Schnitzer, aldığı yeni 5 Serilerini hafif dokunuşlarla sportif görünümlerini arttırdı. Dizel ve benzin ayırmaksızın her bir üniteyi tatminkar ölçülerde güç sembollerine dönüştürebiliyor. Yeni 5’lerde de tam olarak yaptığı bu! Biraz motor biraz dış yapı…

Dış yapıda bu sefer sadeliği seçen Schnitzer far, ızgara ve kaput kısmını es geçerek tampona yoğunlaştığını görüyoruz.

Ön kısımda çekicilik katsayısı, sedan ve wagon tamponlarına yapılan ek parçalarla artırılmış.

5 Serilerinin süspansiyonlarındaki oynamalarla araç konumu aşağıya çekilerek, yol tutuş konusunda en iyi sonuç yüzdeleri alınmış.

Profillerinde tamamlayıcı öğe olarak 20″ Schnitzer imalatı siyah ve krom renk olmak üzere iki farklı 5 kol jant grubuna yer verilmiş.

Dünyanın en güçlü wagonları arasında olan 5 Serisi Wagon, 550Md’si olanlara daha çok güç vadediyor!

Yeni 5 Serilerinin iç kısmında fazla oynamalar yapılmamış.

Multimedya ekran dahil olmak üzere paspas ve birçok noktaya firma logosu verilmiş.

Schnitzer’ın biri dizel ikisi benzinli olan 3 farklı motor üzerinde yazılım çalışmaları gerçekleştirmiş.

Motor yazılımından sonra 5.30d 261 hp’den 311 hp’ye, 5.40i’nin standart 335 hp gücü 395’e yükseltilmiş.

4 saniye kalkışa sahip 550Md’de standart 462 gücü yeterli bulmayanlara +70 hp koyarak 532hp’ye çıkışı sağlanmış. Unutmadan söyleyelim, BMW’nin 550Md dünyanın en güçlü dizel motoru seçilmişti!

AC Schnitzer ‘ın yine klasını konuşturduğu bir ürününü daha inceledik. Schnitzer, farklı olmak isteyenlerin, gördüklerinde iki kere bakılmaya karşı takıntılı olanların oldukça sık uğradığı bir yer diyebiliriz. Bazen garajından çıkan otomobillere “fazla mı abartı?” dediklerimiz de oldu. Genel çalışması araçların tamponuna, eteklere ve çıkış ünitelerine yaptığı ufak müdahaleleri kapsıyor.

Çalışmalar kaput altına geldiği zaman işler biraz değişiyor tabi ki. Yukarıda vermiş olduğumuz artışlar az gözükse de, motor parçalarında yapılan genişletme işlemleri en azından kalkışlarda 1 sn, top speed hızlarında sınırlı olmadığı süreçte +70-80 km/h sürat rakamları alınabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum